PZU po III kwartale 2014 r.

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

pzu.01.397x400PZU za kilka tygodni ma ogłosić nową strategię. W kolejnych kwartałach ubezpieczyciel zamierza m.in. dalej wchodzić w biznes zdrowotny. Nadal obserwuje spółki, które mógłby przejąć.

Po III kwartale br. grupa PZU odnotowała wzrost odszkodowań i świadczeń netto (z uwzględnieniem zmiany stanu rezerw techniczno-ubezpieczeniowych) o 201,62 mln zł, czyli 2,5 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ub.r. Zwyżka wynikała m.in. ze wzrostu portfela ubezpieczeń grupowych ochronnych oraz wzrostu szkodowości w OC komunikacyjnej.

Wynik finansowy netto grupy PZU wyniósł ponad 2,5 mld zł i z wyłączeniem zdarzeń jednorazowych był zbliżony do wyniku z ubiegłego roku. „Po 9 miesiącach 2014 roku grupa PZU może pochwalić się zarówno wysokim zyskiem, jak i rentownością produktów ubezpieczeniowych” – mówi Andrzej Klesyk, prezes PZU. Wzrost sprzedaży nastąpił przede wszystkim w obszarze ubezpieczeń grupowych i indywidualnych kontynuowanych, ubezpieczeń zdrowotnych zawieranych w formie grupowej oraz ubezpieczeń finansowych.

Źródło: PIU