Pszenica traci przez mocne opady deszczu

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) straciło na wartości po znalezieniu nowego wsparcia na poziomie 1.37535 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Para może być testowana dzisiaj po południu przez komunikat ECB o stawkach stóp procentowych, po którym nastąpi konferencja prasowa ECB.

Dolar amerykański (USD) utrzymuje zwyżkowy trend w stosunku do jena japońskiego (JPY). Para zyskała na wartości i obecnie notowana jest około poziomu 103.94. Inwestorzy czekają na dzisiejsze dane z USA dotyczące bezrobocia, które mogą być ważną wskazówką dotyczącą przyszłości polityki Fed.

Akcje

Akcje europejskiego zyskują na wartości, kiedy indeks Germany 30 (DAX) notowany jest powyżej poziomu 9663, UK 100 (FTS) powyżej poziomu 6617,8, a France 40 (CAC) dotknął poziomu oporu 4432,8.

Towary

Pszenica (WHT) kontynuuje swój spadek, ponieważ opadów deszczu było więcej niż potrzebowano w USA i Australii, które są jednymi z największych producentów tego surowca. Pszenica spadła do poziomu 668,75 centów za buszel, kiedy rynki czekają na odpowiednią podaż.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) ugruntowało się wczoraj, kiedy inwestorzy zainteresowali się inwestycjami w złoto. Cena szlachetnego metalu wzrosła z poziomu 1277,90 do poziomu 1293,26 i znalazła silny opór na tym poziomie.

Inwestorzy powinni tworzyć spread byka (Bull Call Spread) na złocie. Bull Call Spread tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Call oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Call.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.