Przygotowania do wielkiego przetargu GZM

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
gzm.logo.150x211Samorządy zaczęły organizować przetargi grupowe - podobnie jak klienci indywidualni oszczędzają na takowych zakupach. Jednostki samorządu terytorialnego mogą wiele zaoszczędzić kupując wspólnie. Górnośląski Związek Metropolitalny (GZM) przygotowuje się do ogłoszenia największego w Polsce przetargu na zakup energii elektrycznej.

 

Według planów już w połowie 2012 roku mamy poznać dostawcę energii dla śląskich samorządów i ile oszczędzą one w wyniku takiego rozwiązania. Pierwszym etapem będzie ogłoszenie przetargu na przygotowanie Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ).

Gdy specyfikacja zostanie przygotowana ogłoszony zostanie przetarg na dostawcę energii. Obejmie on nie tylko miasta tworzące GZM ale również gminy, które będą takim rozwiązaniem zainteresowane. Wstępną atencję wyraziły gminy Radzionków, Wyry, Mikołów i Ornontowice.

Wszystkie zainteresowane gminy mają czas do końca roku zgłosić się do Zarządu GZM. Następnym krokiem będzie wyłonienie z grupy zainteresowanych lidera, który zajmie się przygotowaniem postępowania przetargowego.

Źródło: www.katowice.naszemiasto.pl