Przewodniczący Rady Programowej kwartalnika Finansowanie Nieruchomości

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

fn.2013.k1.foto.002.150x198Oddając do druku pierwszy w tym roku numer kwartalnika "Finansowanie Nieruchomości", jesteśmy po kolejnej decyzji Rady Polityki Pieniężnej dotyczącej obniżki stóp procentowych. Z pewnością decyzja ta będzie miała wpływ na zwiększenie "apetytu" inwestorów i gospodarstw domowych do nabywania nieruchmości, jednak czy długotrwała w przeszłości "dieta"nie będzie przeszkodą w szybkim pobudzeniu rozwoju rynku?

dr Zbigniew Krysiak
Przewodniczący Rady Programowej kwartalnika „Finansowanie Nieruchomości”

Z tej perspektywy warto sobie zadać pytanie, czy sama obniżka kosztów finansowania wystarczy do stworzenia impulsu rozwojowego. Inne wskaźniki gospodarcze, dotyczące bezrobocia oraz ogólnej koniunktury w Polsce, a także nastroje, nie są zbyt optymistyczne. Pojawiają się też głosy ekspertów, że na przełomie lat 2013/2014 czeka Polskę recesja. Czy w tej sytuacji istnieją jakieś szanse na szybkie wdrażanie konstruktywnych programów rozwoju rynku nieruchomości?

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI