Prognozy walutowe Enriqe Diaz z Ebury najbardziej trafne

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Prognoza kursu USD/PLN na II kw. br. przygotowana przez Enrique Diaz, analityka międzynarodowej firmy Ebury z biura w Londynie, okazała się najbardziej trafną wśród prognoz dostępnych w terminalu Bloomberg. Tak jak zakładał Diaz, kurs dolara wobec złotego kształtuje się obecnie na poziomie 3,76.

Enrique Diaz, który cyklicznie przygotowuje prognozy szerokiego spektrum par walutowych dla Bloomberga, był także jedynym analitykiem, który przewidział kurs EUR/USD w III kw. 2015 r. na poziomie 1,15. – Kiedy w zeszłym roku analitycy prognozowali kurs EUR/USD, wynoszący wtedy 1,37, byliśmy jedyną instytucją finansową z tak niską prognozą. Obecnie kurs wynosi 1,10-1,12 – mówi Jakub Makurat, Dyrektor Generalny Ebury w Polsce. – W przypadku założenia scenariusza umocnienia się dolara do euro, a co za tym idzie do złotówki, importerzy płacący za zobowiązania w walucie amerykańskiej powinni rozważyć zabezpieczenie tego ryzyka, przynajmniej w części – dodaje Makurat.

Enrique Diaz, który w Ebury pełni funkcję Dyrektora ds. Oceny Ryzyka, od wielu lat analizuje globalne rynki finansowe w tym walut wschodzących,  co pomaga trafnie prognozować notowania złotego. W ten sposób koncentruje się na tworzeniu strategicznych rozwiązań, które mają na celu ochronę finansów firm przed wahaniami na rynkach walutowych.

Cotygodniowe analizy walutowe Enrique można znaleźć m.in. na blogu Ebury.pl/blog.

Ebury to międzynarodowa firma specjalizująca się w usługach finansowych dla małych i średnich przedsiębiorstw – pomaga im rozwijać biznes na rynkach zagranicznych, eliminując bariery w obszarze rozliczania transakcji walutowych oraz zarządzania ryzykiem walutowym. Ebury umożliwia transakcje w ponad 140 walutach, w tym wielu walutach odległych krajów (m.in. rupia indyjska, chiński juan, real brazylijski, tajski baht, meksykańskie peso) oraz dostarcza sprawdzone rozwiązania w handlu zagranicznym, dotychczas niedostępne dla polskich firm.

Enrique Diaz
Ebury