Proama: na wichury autocasco

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

auto.kratka.01.400x238W związku z wichurami, jakie przeszły niedawno przez Polskę, Proama przypomina, że chcąc uchronić się przed finansowymi skutkami uszkodzeń samochodów warto posiadać odpowiednie ubezpieczenie autocasco.

Łukasz Kuryłowicz, kierownik ds. produktów komunikacyjnych w Proamie, radzi, by przed podpisaniem umowy zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia lub poprosić o opinię swojego agenta, gdyż nie każde AC obejmuje swoim zakresem konsekwencje wszystkich zagrożeń. Bardzo często możemy liczyć na wypłatę odszkodowania dopiero, gdy zajdzie jedno ze zdarzeń jasno określonych w OWU (tzw. ryzyk nazwanych), np. gradobicie lub osuwanie się ziemi a każda inna sytuacja, niemieszcząca się w ramach żadnego ze wskazanych zdarzeń, może spotkać się z odmową wypłaty odszkodowania.

Dobrą alternatywą jest ubezpieczenie na wypadek wszystkich ryzyk. Może być ono bardziej kompleksowe, przez co zaoszczędzi wielu rozczarowań w trakcie likwidacji ewentualnej szkody. W tym przypadku również należy sprawdzić katalog wyłączeń, ale wszystko, co nie zostało w nim zawarte jest objęte ochroną.

Źródło: PIU