Prezentacja: Karta wieloaplikacyjna. Jedna karta, wiele możliwości

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

first.data.150xKarty płatnicze stały się nieodzownym elementem codziennego życia. Przestały służyć jedynie do wypłacania gotówki z bankomatów, coraz częściej płacimy kartą za wszystkie wydatki. Rewolucja bezgotówkowa jest faktem. Ale czy to koniec?

EMV – technologia w służbie biznesu

Wprowadzenie technologii opartej na mikroprocesorze w standardzie EMV otworzyło nowe możliwości. Do tej pory karta była statycznym nośnikiem informacji – raz wyprodukowana i spersonalizowana stawała się biernym elementem transakcji. Jej użyteczność była ograniczona do odczytania i zweryfikowania zapisanej na niej wcześniej informacji.

Technologia mikroprocesorowa pozwala karcie aktywnie przetwarzać informacje i zarządzać transakcją. Mikroprocesor rozszerza również możliwości zastosowania karty nie tylko jako narzędzia do dokonywania płatności. Karta może stać się uniwersalnym kluczem do szerokiej palety usług dodatkowych.

Obecnie karty, poza samą funkcją płatniczą praktycznie mogą zostać wyposażone w dowolną funkcjonalność obsługiwaną przez odpowiednią aplikację umieszczaną na mikroprocesorze. Jedną z najpopularniejszych platform obsługującą dodatkowe funkcje karty jest Mifare.

Nowa technologia daje korzyści wszystkim stronom – zarówno wydawcom kart, partnerom obsługującym dodatkowe aplikacje, jak i samym klientom. Wydawcy zyskują dostęp do nowych grup potencjalnych klientów. Partnerzy mogą oferować swoje usługi w połączeniu z innymi, budując trwałe relacje ze swoimi klientami. I wreszcie sami klienci otrzymują jeden uniwersalny klucz do realizacji swoich codziennych potrzeb.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI