Prezentacja: Czy chmura może chronić?

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Rozwiązania oferowane jako usługa zyskują nieustannie na popularności. Software-as-a-Service (SaaS) znalazło na dobre swoje miejsce w gronie stosowanych i uznawanych aplikacji biznesowych. Nie ma co ukrywać, że chmura zyskiwała na rozgłosie powoli, musiała wielokrotnie i czasem nadal musi walczyć z nieufnością klientów.

Aleksander Raczyński
Sales Engineer Eastern Europe, WEBSENSE

O ostatecznej akceptacji rozwiązań SaaS zadecydują względy ekonomiczne oraz funkcjonalne, a tutaj atuty są jednoznacznie po stronie chmury:

  • Najważniejszą zaletą rozwiązań SaaS jest dostępność do naszych danych z dowolnego miejsca. Dzięki temu praca nasza jest możliwa z każdego punktu na ziemi. Warunkiem niezbędnym jest jedynie dostęp do internetu.
  • Stacja robocza nie wymaga z reguły instalacji jakiegokolwiek oprogramowania. Większość tego typu aplikacji działa poprzez przeglądarkę internetową, posiłkując się od czasu do czasu instalacją odpowiednich wtyczek (plug-in).
  • Dobrze zaplanowane aplikacje SaaS dużo lepiej wykorzystują dostępne zasoby. Centralnie planowana skalowalność takich systemów daje pojedynczym klientom możliwości szybkiego wzrostu bez konieczności dodatkowego inwestowania w infrastrukturę IT.

Możliwości chmury są jednak znacznie większe. Szczególnie interesujące wydają sie aspekty usług oferowane w dziedzinie bezpieczeństwa. Dzisiejsze ataki internetowe i spotykany obecnie kod złośliwy osiągnęły stopień dynamiki, który sprawia, że ochrona lokalna staje się zbyt wolna i tym samym mało skuteczna. Aktualizacje oprogramowania ochronnego w sieciach lokalnych i na poszczególnych ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI