Prezentacja Blue Media S.A.: Przelewy natychmiastowe w bankach spółdzielczych

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2016.05.foto.028.a.400xPrzelewy natychmiastowe dostępne są tylko w kilkunastu krajach, także w Polsce. Nasz kraj jest tu ewenementem na skalę światową, ponieważ posiada aż dwa takie systemy: System Płatności BlueCash, dostarczany przez spółkę Blue Media, oraz Express Elixir należący do Krajowej Izby Rozliczeniowej.

Kamila Czarnowska
project manager

Oba systemy rozpoczęły działalność w 2012 r., w 6 lat po tym, jak utworzono pierwszy system szybkich przelewów. O rosnącym zainteresowaniu i zapotrzebowaniu na przyspieszenie transferu pieniędzy świadczy fakt, iż na świecie przybywa średnio jeden system tego typu rocznie. Co więcej – aż 12 krajów prowadzi badania w tym zakresie bądź deklaruje jego uruchomienie.

Przelew błyskawiczny to nic innego jak możliwość przesyłania środków finansowych między kontami w bankach z pominięciem sesji ELIXIR, gdzie rozliczenie następuje w czasie zbliżonym do rzeczywistego. W Systemie Płatności BlueCash klient przeleje środki z banku A do banku B średnio w niecałe 12 sekund. Nadawca przelewu zyskuje czas, wygodę i bezpieczeństwo. Dzięki temu, że realizacja transakcji ma charakter natychmiastowy, klient może uniknąć karnych odsetek za opóźnienie w spłacie raty kredytu, zyskać szybszy dostęp do zakupionego w sklepie internetowym towaru, korzystać z ofert typu last minute bądź w nagłych sytuacjach przelać środki np. rodzinie.

Pieniądz to czas

Benjamin ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI