Premier zdymisjonował ministra rozwoju i technologii Piotra Nowaka; w tle zamieszanie wokół KPO

Premier zdymisjonował ministra rozwoju i technologii Piotra Nowaka; w tle zamieszanie wokół KPO
Piotr Nowak Fot. Ministerstwo Rozwoju i Technologii
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że podjął w czwartek decyzję o dymisji ministra rozwoju i technologii Piotra Nowaka.

„Podjąłem dzisiaj decyzję o dymisji pana ministra Piotra Nowaka z funkcji ministra rozwoju i technologii. Już dziś przekazałem wniosek do pana prezydenta Andrzeja Dudy o przyjęcie tej dymisji. Decyzja ta jest spowodowana tym, że wyczerpała się uzgodniona formuła współpracy z panem ministrem” – powiedział premier na konferencji prasowej.

Zamieszanie wokół KPO

We wtorek minister rozwoju i technologii Piotr Nowak zapowiedział, że Komisja Europejska „lada chwila” powinna dać zielone światło dla uruchomienia Krajowego Planu Odbudowy. Zaznaczył, że jest polityczna zgoda w KE na jego uruchomienie.

Czytaj także: KE „lada chwila” da zielone światło dla uruchomienia KPO? Rzecznik rządu: jeszcze kilka spraw do dopięcia >>>

Z kolei w środę rano rzecznik rządu Piotr Muller powiedział, że nie ma jeszcze decyzji w sprawie KPO.

„Nie ma jeszcze decyzji w sprawie KPO. Chciałbym być takim optymistą jak minister Nowak. Negocjacje w sprawie KPO personalnie prowadzi premier Morawiecki, a kwestie techniczne prowadzi minister Buda. Jest jeszcze kilka rzeczy do dopięcia” – powiedział Muller. 

Źródło: PAP BIZNES