Precyzyjne prognozy hydrologiczne dzięki systemowi Asseco Poland

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

burza.250xAsseco Poland S.A. podpisało umowę z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej na wykonanie i wdrożenie Systemu Kontroli Jakości Pomiarów Hydrologicznych i Meteorologicznych oraz Prognoz Hydrologicznych, rozbudowę Systemu Obsługi Klienta oraz wykonanie i wdrożenie Centralnej Bazy Danych Historycznych. Wartość umowy przekracza kwotę 25 milionów PLN brutto.

Wdrożenie systemu umożliwi centralizację wszystkich najważniejszych danych wytwarzanych przez systemy dziedzinowe IMGW, a także ujednolici dostęp do danych oraz zwiększy bezpieczeństwo ich przechowywania. Jego celem jest również udoskonalenie jakości przygotowywanych prognoz hydrologicznych i usprawnienie dystrybucji wytwarzanych produktów dla klientów IMGW. System zostanie zbudowany w architekturze scentralizowanej w oparciu o najnowocześniejsze standardy architektury SOA z wykorzystaniem szyny usług (ESB).

W ramach projektu Asseco Poland zapewni również niezbędną infrastrukturę sprzętową, instalację oprogramowania firm trzecich oraz analizę przedwdrożeniową, implementację i wdrożenie pięciu modułów systemu wraz ze szkoleniami.

Czujemy się wyróżnieni, że IMGW – zgodnie z procedurami Banku Światowego – wybrał nas do realizacji tak kluczowego systemu. Powodzie, które coraz częściej występują na terenie naszego kraju, uwypukliły potrzebę posiadania wydajnego i niezawodnego systemu przetwarzającego m.in. dane o stanach wód oraz prognozowanych opadach. Wdrożenie nowego systemu znacząco poprawi jakość przygotowywanych prognoz hydrologicznych, a także usprawni ich dystrybucję do służb państwowych, samorządów oraz innych organizacji publicznych i ludności. Jest to nasz pierwszy tak duży projekt dla IMGW i mamy nadzieję, że będzie on powodem do satysfakcji naszego klienta i jednocześnie początkiem dłuższej współpracy w zakresie dostawy i utrzymania systemów na zamówienie – mówi Witold Malina, dyrektor zarządzający Pionem Rolnictwo w Asseco Poland S.A.

Planowany czas realizacji projektu wynosi półtora roku (umowa zapewnia również trzyletni okres gwarancji).

Źródło: Asseco Poland