Pracownicy doceniają ubezpieczenia

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

makler.analityk.150xPozafinansowe formy wynagradzania pracowników pojawiły się w Polsce wraz z wejściem na rynek międzynarodowych firm i korporacji. Obecnie są one coraz częściej spotykaną praktyką w wielu nie tylko zagranicznych, ale i polskich firmach.

„Coraz popularniejszymi benefitami szczególnie dla osób, które rekrutowane są na wyższe stanowiska w firmie, stają się ubezpieczenia na życie i od nieszczęśliwych wypadków. Inne benefity, na które często decydują się firmy to karty sportowe na bezpłatne lub częściowo płatne zajęcia sportowo-rekreacyjne, dzięki którym pracownicy zachęcani są do aktywnego spędzania wolnego czasu, finansowanie nauki języków obcych oraz szkolenie pracowników: udział w kursach, szkoleniach i konferencjach.” – mówi Tomasz Sawicki, dyrektor ds. polityki personalnej w ING Życie.

Kandydat, który w poprzedniej firmie miał wykupione ubezpieczenie na życie czy korzystał z prywatnej opieki medycznej dla siebie i rodziny, nie będzie chciał z tego rezygnować, nawet za cenę większego wynagrodzenia w nowej firmie. Poczucie bezpieczeństwa, jakie zyskuje pracownik objęty ubezpieczeniem na życie czy prywatną opieką medyczną jest niezwykle cenne i przekłada się na wzrost lojalność wobec firmy.

Źródło: PIU