Poradnik freelancera – jak pozyskać zlecenia i zdobyć klientów?

Poradnik freelancera – jak pozyskać zlecenia i zdobyć klientów?
Fot. stock.adobe.com/Svyatoslav Lypynskyy
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Najważniejszym problemem każdego freelancera jest pozyskanie klientów, którzy będą chcieli korzystać z jego usług. Szereg porad dla takich przedsiębiorców znajduje się w Akademii Przedsiębiorcy na stronach Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Z opinii przedstawionych przez ekspertów Fundacji Polska Bezgotówkowa wynika, że decydując się na pracę jako freelancer warto już mieć pewną bazę klientów, od których będzie się pozyskiwało zlecenia.

Eksperci wskazują na znaczenie rekomendacji i poleceń od dotychczasowych klientów.

Media społecznościowe

Wymieniają oni także inne sposoby zdobywania zleceń, zwracając uwagę na znaczenie mediów społecznościowych. Co ważne, podpowiadają które media społecznościowe są najlepsze do pozyskiwania nowych klientów.

Eksperci w Akademii Przedsiębiorczości zwracają także uwagę na fakt, że po pandemii znów nabierać będą znaczenia osobiste kontakty i relacje nawiązywane podczas różnego rodzaju konferencji, wystaw, spotkań branżowych.

Gdzie i kiedy się reklamować?

Eksperci doradzają również, na których portalach warto się reklamować i podpowiadają kiedy z takiej możliwości prezentacji warto korzystać, a kiedy nie.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule „Jak pozyskiwać klientów na usługi? Porady dla freelancerów!

Źródło: Fundacja Polska Bezgotówkowa / FPB