Ponad 1,26 mld zł – tyle wyniosła całkowita nominalna wartość pożyczek udzielonych przez Profi Credit w 2014 roku

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

 profi.credit.01.400x224

  • Profi Credit podsumowuje w liczbach bardzo udany 2014 rok. Firma, będąca częścią grupy kapitałowej Profireal, po raz kolejny umocniła swoją pozycję w czołówce europejskich graczy oferujących pożyczki niebankowe.
  • Klientom z Polski, Czech, Słowacji, Bułgarii i Rosji udzielono kredytów o łącznej nominalnej wartości ponad 1,26 mld zł.
  • W porównaniu z rokiem 2013, oznacza to wzrost na poziomie 12%.

W 2014 roku firma Profi Credit udzieliła pożyczek o łącznej nominalnej wartości ponad 1,26 mld zł.  Wynik wypracowano na pięciu rynkach Europy Środkowej i Wschodniej: w Polsce, Cechach, na Słowacji, w Bułgarii oraz w Rosji. Polski oddział udzielił ponad 54 tys. pożyczek o łącznej wartości przekraczającej 477 mln zł. Oznacza to wzrost na poziomie 12,3% w stosunku do 2013 r.

– Niezmiernie cieszy nas, że pomimo bardzo silnej konkurencji na polskim rynku, wciąż rośniemy. W tym roku planujemy rozszerzyć naszą ofertę, by jeszcze lepiej odpowiadała ona potrzebom polskich konsumentów – mówi Jarosław Chęciński, Dyrektor Wykonawczy, Profi Credit.

Pozostałe spółki z rodziny Profi Credit również zakończyły 2014 rok z obiecującymi wynikami. Przykładowo, na Słowacji udzielono pożyczek o wartości prawie 72 mln euro (prawie 305 mln zł), a stopa wzrostu wyniosła 8%.

– Wyniki spółek z rodziny Profi Credit napawają ogromnym optymizmem. W 2015 roku chcemy skupić się przede wszystkim na polskim rynku. Widzimy tu ogromny potencjał rozwojowy. Już dziś jesteśmy drugą największą firmą pożyczkową nad Wisłą, a w nadchodzących miesiącach zamierzamy jeszcze bardziej zbliżyć się do pozycji lidera – wyjaśnia David Chour, Prezes Zarządu, Profireal Group.

Źródło: Profi Credit