Polsko-grecka feta na PGE Arenie

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

150608.pge.arena.400xJuż po raz piąty Reprezentacja Polski w piłce nożnej rozegra towarzyskie spotkanie na PGE ARENIE. We wtorek, 16 czerwca, zawodnicy Adama Nawałki podejmą Greków, którzy wracają do Gdańska po trzech latach. Nad morzem szykuje się wielka piłkarska feta!

Od początku istnienia PGE ARENY polska reprezentacja grała w Gdańsku już 4 razy. Mecz z Niemcami we wrześniu 2011 roku, zakończony remisem 2:2, był pierwszym międzynarodowym spotkaniem piłkarskim na nowo otwartym wówczas stadionie. Rok później Polacy ulegli zawodnikom Urugwaju 1:3. W 2013 roku wygrali z Danią 3:2, a przed rokiem pokonali Litwę 2:1. We wszystkich tych spotkaniach padło łącznie aż 16 bramek, z czego połowę strzelili Biało-Czerwoni.

– Ta dobra statystyka tylko potwierdza, że PGE ARENA jest gościnnym domem polskiej reprezentacji. Jak widać, naszym zawodnikom dobrze gra się nad morzem, na stadionie w Gdańsku. Mam nadzieję, że spotkanie z Grecją da im nowe powody do satysfakcji i przyczyni się do budowania dobrej atmosfery w ekipie, a kibicom dostarczy wielu wyjątkowych przeżyć – mówi Tomasz Kowalski, prezes spółki Arena Gdańsk Operator. – Mecze Reprezentacji to ważny punkt w kalendarzu imprez na PGE ARENIE. Biało-Czerwoni grają u nas regularnie. Każde międzynarodowe spotkanie jest okazją, by z myślą o kibicach ściągających do Trójmiasta z Polski i zagranicy urządzić prawdziwe piłkarskie święto – dodaje Tomasz Kowalski.

Statystyka wszystkich dotychczasowych piłkarskich spotkań Polski z Grecją również wypada na korzyść Biało-Czerwonych. W 16 meczach Polacy wygrywali 10 razy. Na koncie mają po 3 remisy i przegrane. Dla Greków mecz 16 czerwca będzie kolejnym występem w Gdańsku. Na PGE ARENIE zagrali podczas UEFA EURO 2012. W ćwierćfinale mistrzostw, rozegranym 22 czerwca 2012 roku, przegrali z Niemcami 2:4. Na tamto spotkanie przyjechało ponad 5 tysięcy greckich kibiców, których doping i wspaniała zabawa na Długim Targu w Gdańsku pozostały jednym ze wspanialszych trójmiejskich wspomnień z EURO 2012.

Emocje na najpiękniejszym stadionie
Przed rokiem mecz Polski z Litwą w Gdańsku przyciągnął 32 tysiące kibiców. Jak będzie tym razem? Frekwencja może być wysoka, tym bardziej, że PGE ARENA uważana jest za jeden z najpiękniejszych stadionów na świecie, na którym panuje wyjątkowa atmosfera. Potwierdzają to liczne nagrody, jakimi uhonorowano obiekt, w tym międzynarodowe, takie jak „The Stadium Business Awards 2012” oraz brązowy medal „Major Outdoor Stadiums”.

PGE ARENA otrzymała też między innymi tytuł „Najlepszego obiektu sportowego i rekreacyjnego 2012” w konkursie Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Stowarzyszenia Infrastruktury Sportu i Rekreacji IAKS Polska, a także zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie infoArchitekta.pl „Top 10 najładniejszych stadionów piłkarskich w Polsce”. Gdański obiekt jest też pierwszym w Polsce, w swojej kategorii wielkości, „zdrowym stadionem”, co potwierdza międzynarodowy certyfikat Healthy Stadia. PGE ARENA należy do największej międzynarodowej organizacji zrzeszającej ośrodki rozrywki i rekreacji, International Association of Amusement Parks and Attractions (IAAPA).

– Piękno architektoniczne stadionu, najwyższe warunki bezpieczeństwa i dobra organizacja imprezy powinny sprawić, że kibicowanie w Gdańsku 16 czerwca będzie dużym przeżyciem. Liczymy też na wysoką frekwencję. Reszta pozostaje w rękach, a raczej… nogach, naszej Reprezentacji – dodaje Tomasz Kowalski. Mecz rozpocznie się o godzinie 20.45.

Lesław Januszewski