Polskie start-upy z szansą na zaprezentowanie się przed światowymi inwestorami

Polskie start-upy z szansą na zaprezentowanie się przed światowymi inwestorami
Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Luksembursko-Polska Izba Handlowa w ścisłej współpracy z Ambasadą RP w Luksemburgu, Ambasadą Luksemburga w Polsce a także fundacją Luxembourg House of Financial Technology, 13 grudnia 2018 r., organizuje konferencję Luxembourg-Poland Business Conference a także konkurs, skierowany do polskich start-upów działających w obszarze FinTech & RegTech.

Celem konferencji i konkursu jest m.in. zaprezentowanie najlepszych polskich startupów, działających w obszarze #FinTech & #RegTech przed przedstawicielami zagranicznych funduszy inwestycyjnych, prywatnymi inwestorami i aniołami biznesu #startupy

Celem konferencji i organizowanego w jej ramach konkursu jest m.in. zaprezentowanie najlepszych polskich start-upów, działających w obszarze FinTech & RegTech przed przedstawicielami zagranicznych funduszy inwestycyjnych, prywatnymi inwestorami i aniołami biznesu. Wydarzenie będzie także okazją do dyskusji na temat przyszłości rozwoju takich sektorów biznesu jak finanse i nowe technologie.

– Polskie start-upy, którym udało się zaistnieć za granicą, bardzo często doceniane są za ich innowacyjność, ambicję, ale także pracowitość ich właścicieli. Najlepszym przykładem są chociażby takie spółki jak Booksy czy Growbots, które osiągnęły ogromny, międzynarodowy sukces. Chcemy, aby o polskich firmach mówiło się coraz więcej, stąd pomysł na zorganizowane tej konferencji i konkursu. Udział w nim jest ogromną szansą dla polskich start-upów. Najlepsze dziesięć zgłoszonych do nas projektów będzie mogło zaprezentować się przed gronem wybitnych ekspertów z Polski i Luksemburga, a także nawiązać cenne kontakty biznesowe, które być może zaowocują także pozyskaniem ciekawego inwestora czy partnera – komentuje Artur Sosna, prezes Luxembourg-Poland Chamber of Commerce.

Wydarzenie będzie składało się z dwóch części. Pierwsza poranna część to spotkanie z udziałem ekspertów z takich instytucji jak Luxembourg House of Financial Technology, Ministerstwo Gospodarki Luksemburga czy LuxInnovation, która poświęcona będzie obszarom FinTech i RegTech a także możliwościom płynącym ze współpracy biznesowej pomiędzy Polską a Luksemburgiem. Następnie odbędzie się Pitch your start-up, podczas którego polskie start-upy wygłoszą swoje pitch decki. Wśród nich zostaną wybrane trzy najlepsze, które zostaną wypromowane w czasie drugiej części wydarzenia, czyli na konferencji odbywającej się wieczorem jak i w prasie, radiu i telewizji obydwóch krajów.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 30 września 2018 roku pod adresem mailowym https://app.vestbee.com/org/lpcc. Jednym z warunków, jakie trzeba spełnić jest posiadanie w swoich strukturach pełnoetatowych pracowników, a także posiadanie pierwszych klientów. Start-upy wytypowane do udziału w konferencji mogą liczyć na pokrycie kosztów podróży i zakwaterowania.

Więcej informacji o wydarzeniu >>>

Źródło: Informacja prasowa