Polskie ePłatności przejmują płatniczą część biznesu Kolportera

Polskie ePłatności przejmują płatniczą część biznesu Kolportera
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Spółka Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności zawarła przedwstępną umowę nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa (Departamentu Usług Elektronicznych) spółki Kolporter. Chodzi m. in. o biznes związany z akceptacją kart płatniczych.

Ale w grę wchodzi nie tylko sama akceptacja kart. Do biznesu włączone zostaną też płatności za rachunki, sprzedaż doładowań elektronicznych telefonii komórkowej i innych doładowań typu Paysafecard, gier oraz biletów elektronicznych.

Spółka podaje, że finalne zawarcie transakcji uzależnione jest od spełnienia szeregu warunków zawieszających, w tym m.in. uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. – Tak jak zapowiadaliśmy, chcemy umocnić naszą pozycję jako lidera innowacyjności oraz polskiego acquirera na rynku finansowo-technologicznym, który nasycony jest zagranicznym kapitałem. Planowana transakcja wpisuje się w założone cele, które konsekwentnie realizujemy. Tym bardziej, że przejmowany biznes kartowy również wywodzi się z rodzimego rynku – komentuje Janusz Diemko, Prezes Zarządu PeP.

Polskie ePłatności to jeden z pięciu największych operatorów płatności elektronicznych w Polsce, działający od 2010 r. Firma specjalizuje się w procesowaniu płatności bezgotówkowych i dostarczaniu innowacyjnych usług dla biznesu.  Kompleksowa oferta Polskich ePłatności obejmuje m.in. rozliczanie transakcji kartowych, Cashback, DCC – płatność w walucie karty, doładowania telefonów komórkowych pre-paid oraz obsługę zaawansowanych programów lojalnościowych.

Kolporter jest z kolei największym dystrybutorem prasy w Polsce. Oferuje obsługę punktów handlowych i sieci sprzedaży oraz świadczy usługi logistyczne i reklamowe. Spółka jest właścicielem sieci około 1000 saloników prasowych. Departament Usług Elektronicznych jest jednym z trzech działów biznesowych Kolportera, obok Departamentu Dystrybucji Prasy i Departamentu Sieci Własnej.

Leszek Sadkowski