Polski fin-tech uPaid Payment Solutions otwiera biuro w Nowym Jorku

Polski fin-tech uPaid Payment Solutions otwiera biuro w Nowym Jorku
Fot. stock.adobe.com/kasto
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
uPaid Payment Solutions to polski fin-tech z siedzibą główną w Warszawie, który od 2011 dostarcza rozwiązania płatnicze bankom i partnerom na całym świecie. Firma prowadzi obecnie projekty na 18 międzynarodowych rynkach, na 4 kontynentach. Nowy Jork będzie siedzibą drugiego regionalnego biura uPaid, po otwartym w 2017 roku biurze w Sofii.

#NowyJork będzie siedzibą drugiego regionalnego biura #uPaid, po otwartym w 2017 roku biurze w Sofii

uPaid Payment Solutions to jeden z trzech największych na świecie dostawców portfeli bankowych oraz integratorów API związanych z płatnościami. Firma od początku ściśle współpracuje z Mastercard i jako jedna z sześciu firm na świecie, i jedyna z Polski, zdobyła w 2017 roku status platynowego partnera Mastercard. Rozwiązania Spółki obecne są już w ponad 18 krajach, a 80% przychodów generowanych jest z działań na rynkach zagranicznych takich jak: USA, Niemcy, Szwajcaria, Skandynawia, Bałkany, Bliski Wschód. W 2018 roku do Rady Nadzorczej Spółki uPaid dołączył Cezary Smorszczewski, współzałożyciel i były wiceprezes Zarządu Alior Banku, stając się jednocześnie jednym ze współwłaścicieli.

Od końca 2017 roku uPaid prowadzi projekty wdrożeniowe i rozwija nowe technologie we współpracy z partnerami z Singapuru i Nowego Jorku. „Dynamika współpracy z naszymi partnerami ze Stanów Zjednoczonych, prowadzone rozmowy z klientami z Ameryki Południowej i Środkowej skłoniły nas do kolejnego odważnego kroku w rozwoju firmy. Otwarcie biura w Nowym Jorku to dla nas z jednej strony ukłon w stronę naszych obecnych partnerów, z drugiej wielka szansa na nawiązanie cennych kontaktów i pozyskanie nowych klientów.” – mówi Krzysztof Drzyzga, CEO uPaid.

 

Na czele nowojorskiego oddziału uPaid Tomasz Kupka

Tomasz Kupka, który w kwietniu obejmie stery nowojorskiego oddziału uPaid, do tej pory pełnił funkcję Head of Business Development. Z uPaid związany jest od ponad

3 lat, a w październiku 2018 roku dołączył do zarządu spółki. Głównymi celami biura będzie rozwój współpracy z partnerami z USA i Ameryki Południowej i Środkowej. „To dla nas szansa, której nie sposób odmówić. Nie zaczynamy jednak od zera, już teraz prowadzimy projekty w Stanach Zjednoczonych i mamy podpisane umowy z partnerami dystrybucyjnymi i klientami w obu Amerykach.” – opowiada Tomasz Kupka.

uPaid odpowiedzialny jest za wdrożenia innowacyjnych rozwiązań płatniczych dla takich klientów zagranicznych jak: Mastercard, Austriacard, UBS w Szwajcarii, CSOB na Słowacji, Fidor Bank w Niemczech, MBK na Węgrzech, Societe Generale w Serbii, Komercijalna Banka w Macedonii i in.

Źródło: uPaid Payment Solutions