Polska premiera Intel® Core piątej generacji. Nowe rozwiązania do domu i biura

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

intel.capital.01.400x264Intel zaprezentował rodzinę procesorów Intel® Core™ piątej generacji, dzięki której praca i rozrywka staną się jeszcze prostsze, m.in. dzięki nowatorskim rozwiązaniom bezprzewodowym oraz zaawansowanym funkcjom dla użytkowników biznesowych.

Technologia Intel® Pro Wireless Display (Intel® Pro WiDi) odmieni sale konferencyjne i sprawi, że kable przestaną być potrzebne podczas prezentacji. Zapewni większą wygodę dla użytkowników biznesowych, dzięki elastycznemu sterowaniu prezentacjami i zabezpieczeniom prywatności. Z kolei działy IT docenią  możliwość zarządzania kanałami transmisji bezprzewodowej, by ograniczyć ryzyko przeciążenia sieci i naruszenia zabezpieczeń, a także zdalnej aktualizacji i zarządzania adapterami3.

Intel® Wireless Docking, czyli wirtualna stacja dokująca, pozwala użytkownikom na błyskawiczne łączenie się z siecią i rozpoczynanie pracy zaraz po podejściu do biurka. Ta bezpieczna technologia bezprzewodowa z łatwym zarządzaniem, oparta na rozwiązaniu Intel Wireless Gigabit, umożliwia urządzeniom automatyczne łączenie się z monitorami, klawiaturami, myszami i akcesoriami USB, eliminując konieczność stosowania tradycyjnych stacji dokujących3.

Wraz z procesorami Intel® Core™ piątej generacji nadchodzą nowe formy urządzeń, takie jak 2 w 1, Ultrabooki, ultrasmukłe laptopy i komputery mini PC. Pozwalają one na nawet dwukrotnie dłuższą pracę na akumulatorze1 i zapewniają ponad dwukrotnie wyższą wydajność1, jednocześnie są nawet trzykrotnie cieńsze2 i o połowę lżejsze2 od laptopów, które pojawiły się na rynku zaledwie cztery lata temu.

Procesory Intel Core vPro piątej generacji dla użytkowników biznesowych umożliwiają tworzenie nowatorskich urządzeń i pozwalają zwiększyć efektywność miejsca pracy. Jednocześnie zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa, dzięki zaawansowanym funkcjom zabezpieczeń i zarządzania na poziomie sprzętowym. Rozwiązanie Intel® Identity Protection upraszcza uwierzytelnianie i zarządzanie uprawnieniami dostępu, zaś dyski Intel® Solid-State Drive Pro 2500 Series oferują wbudowane funkcje szyfrowania danych. To  zabezpieczenia tak inteligentne, że użytkownicy nawet ich nie zauważą. Z kolei Intel® Active Management Technology pozwala działom IT zdalnie zarządzać sprzętem w sieciach przewodowych i bezprzewodowych, nawet jeśli system ulegnie awarii albo urządzenie zostanie wyłączone3.

Urządzenia, które widzą jak człowiek

Urządzeniom z procesorami piątej generacji coraz częściej towarzyszyć będą kamery 3D w technologii Intel RealSense, wyposażone w najlepszy w swojej klasie czujnik głębi obrazu oraz kolorową matrycę o rozdzielczości 1080p. Urządzenie umożliwiają wykrywanie nawet nieznacznych ruchów palców i mięśni twarzy w celu rozpoznawania gestów i emocji, a także pozwalają odróżnić pierwszy plan od tła. Dzięki temu zapewniają większą kontrolę nad rejestrowanym obrazem, umożliwiają bardziej interaktywną obsługę środowisk rzeczywistości rozszerzonej (ang. augmented reality), pozwalają skanować przedmioty w trzech wymiarach itd.

  1. Procesor Intel® Core™ i5-5300U porównany z komputerem z roku 2010 wyposażonym w Intel® Core™ i5-520UM. Wydajność biurowa 2,5-krotnie wyższa: SYSmark* 2014, pomiar czasu pracy na akumulatorze Battery Life na podstawie odtwarzania filmu, czas wybudzenia Wake Up jest czasem wznowienia pracy z trybu uśpienia. 3DMark* IceStorm Unlimited v1.2, konwersja wideo za pomocą aplikacji Cyberlink* MediaEspresso. Oprogramowanie i obciążenia użyte w tych testach wydajności zostały zoptymalizowane wyłącznie pod kątem mikroprocesorów Intela.  
  2. Ultramobilny notebook z roku 2010 z procesorem Intel® Core™ porównany z platformą referencyjną Intela z procesorem Intel® Core™ M-5Y70.  
  3. Technologie firmy Intel mogą wymagać odpowiedniego sprzętu, oprogramowania albo aktywacji usług. Wydajność zależy od konfiguracji systemu. Żaden system komputerowy nie może być całkowicie bezpieczny. Sprawdź u producenta swego systemu bądź sprzedawcy albo dowiedz się więcej na www.intel.com.

Źródło: Intel