Polska Bezgotówkowa: zainstalowano już 100 tysięcy terminali
Terminale w ramach prowadzonego przez fundacją Programu do końca roku zrealizują 30 mln transakcji na łączną kwotę ponad 1,6 mld złotych. Terminale z Programu działają już w 7 300 miejscowościach na terenie kraju. Ponad połowa w 5 województwach: mazowieckim, śląskim, wielkopolskim, małopolskim oraz dolnośląskim.
Do programu przystąpiło 15 agentów rozliczeniowych.
Od września tego roku do Programu Polska Bezgotówkowa mogą oprócz małych i średnich firm mogą dołączać podmioty administracji publicznej.
Czytaj także: Polska Bezgotówkowa: bezpłatne terminale dla samorządów na prawie trzy lata >>>
Terminali w Polsce przybywa w szybkim tempie
Według danych Narodowego Banku Polskiego na koniec czerwca 2018 roku liczba terminali POS w Polsce wynosiła 704 tysiące.
Jak mówi dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa, jeśli kolejne dane NBP potwierdzą szybki przyrost liczby terminali płatniczych w Polsce w kolejnych kwartałach tego roku także poza Programem prowadzonym przez Fundację, to może się okazać, że 20 procent wszystkich funkcjonujących w naszym kraju terminali zostało zainstalowanych w 2018 roku.
Do kogo skierowany jest Program Polska Bezgotówkowa?
Do programu Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się mikro-, małe i średnie firmy, które chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych, a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowały płatności bezgotówkowych. Do udziału w Programu uprawnione są podmioty, które posiadają maksymalnie 5 placówek detalicznych.