Polska Bezgotówkowa: terminale z programu zrealizowały już transakcje za ponad 600 mln zł

Polska Bezgotówkowa: terminale z programu zrealizowały już transakcje za ponad 600 mln zł
Fot. stock.adobe.com/TETIANA
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Fundacja poinformowała, że po trzech kwartałach funkcjonowania Programu Polska Bezgotówkowa ponad 80 tys. terminali płatniczych trafiło w ręce przedsiębiorców. Terminale zainstalowane w ramach Programu Polska Bezgotówkowa zrealizowały dotychczas ponad 10 mln transakcji, za łączną kwotę ponad 600 000 000 złotych.

Po trzech kwartałach funkcjonowania Programu #PolskaBezgotówkowa ponad 80 tys. terminali płatniczych trafiło w ręce przedsiębiorców #terminale @bezgotowkowa

– Jak wskazują nasze wewnętrzne analizy, praktycznie wszyscy przedsiębiorcy (95%), którzy przystąpili do Programu są gotowi polecić go innym przedsiębiorcom. Ponadto właściciele firm, którzy zdecydowali się na instalację terminala, jasno podkreślają pozytywną reakcję swoich klientów, którzy praktycznie od razu, naturalnie przechodzą na płatności bezgotówkowe. To jasno pokazuje oczekiwania konsumentów, którzy chcą mieć wybór czy płacić gotówką czy też kartą. Widać to również w naszych statystykach – dynamicznie rośnie zarówno liczba zainstalowanych terminali, jak i wielkość zrealizowanych transakcji – powiedział dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Przedsiębiorcy, którzy przystąpili do Programu Polska Bezgotówkowa reprezentują ponad 350 rodzajów działalności. Na terminal najczęściej decydują się właściciele sklepów, w tym sklepów spożywczych, restauracji, zakładów fryzjersko-kosmetycznych, usług weterynaryjnych oraz transportowych.

Czytaj także: Bez płatności bezgotówkowych nie ma cyfrowej gospodarki >>>

– Wpływ Programu Polska Bezgotówkowa na rozwój polskiej sieć akceptacji kart płatniczych widać wyraźnie w najnowszych danych przedstawionych przez NBP. Na koniec czerwca mieliśmy prawie 705 tys. terminali płatniczych, to o około 120 tys. więcej w porównaniu z czerwcem 2017 roku. Dynamika przyrostów jest wyższa niż we wcześniejszych latach – dodaje dr Mieczysław Groszek.

Terminale z Programu działają już w 7 300 miejscowościach na terenie całej Polski. Z tego blisko 55% z nich w pięciu województwach: mazowieckim, śląskim, wielkopolskim, małopolskim oraz dolnośląskim.

Program Polska Bezgotówkowa

Do Programu Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się mikro-, małe i średnie podmioty, przyjmujące zapłatę za swoje usługi lub produkty, które chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych, a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowały płatności bezgotówkowych. Do udziału w Programie uprawnione są podmioty, które posiadają maksymalnie 5 placówek detalicznych.

Przedsiębiorstwo prywatne lub instytucja państwowa, które zdecydują się przyłączyć do Programu, otrzymają wsparcie ze strony Fundacji polegające na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych.

Szczegóły na stronie: www.polskabezgotowkowa.pl

Źródło: Polska Bezgotówkowa