Początek roku w Grupie Ubezpieczeniowej Europa z 25 mln. zyskiem

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

europa.aktualny.02.400x185Zwiększenie zysku o 10 proc. do poziomu niemal 25 mln. zł oraz bardzo duże wzrosty sprzedaży w kluczowych liniach produktowych - tak Grupa Europa podsumowuje I kwartał br. w przeddzień organizacji XIII Europejskiego Forum Bankowo-Ubezpieczeniowego. To jedno z najważniejszych miejsc dialogu branży bankowej i ubezpieczeniowej w Polsce, przechodzącej obecnie istotne zmiany.

W pierwszych trzech miesiącach tego roku Grupa Ubezpieczeniowa Europa zebrała 396 mln. zł składki przypisanej brutto (wg MSR i odpowiednio 457 mln. zł wg PRS), co przełożyło się na 25 mln. zł zysku. Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A. aż o połowę zwiększyło sprzedaż w stosunku do I kwartału ub.r., wypracowując 187 mln. zł składki (wg MSR i PSR) oraz osiągnęło prawie 19 mln. zł zysku. Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa S.A. sprzedało polisy za ponad 209 mln. zł (wg MSR i odpowiednio prawie 270 mln. zł wg PSR) oraz zarobiło ponad 6 mln. zł.

– Umiejętność profilowania oferty dla poszczególnych partnerów biznesowych to nasze unikalne know-how, które sprawia, że od lat jesteśmy bardzo wyspecjalizowanym graczem. Potrafimy dostrzec nisze rynkowe oraz zaproponować adekwatne do nich rozwiązania ubezpieczeniowe. Takim odkryciem są w ostatnim czasie nasze produkty dla branży leasingowej. W spółce życiowej sprzedaż ubezpieczeń dla leasingu wzrosła aż dziesięciokrotnie, a w spółce majątkowej niemal czterokrotnie – mówi Jacek Podoba, prezes Grupy Ubezpieczeniowej Europa.

W I kwartale br. w TU Europa niezmiennie istotną linią biznesową były ubezpieczenia dla sektora MSP. Rynek ten staje się coraz bardziej dojrzały. Przekłada się to na większą świadomość ubezpieczeniową przedsiębiorców, którzy doceniają ochronę, jaką zapewnia im odpowiednio dobrana polisa. TU Europa szybko reaguje na potrzeby przedsiębiorców i oferuje ubezpieczenia precyzyjnie dostosowane do potrzeb grona klientów, skupionych w danym banku, np. nowatorskie ubezpieczenie stabilności finansowej.

TU na Życie Europa wypracowało niemal podwójny wzrost sprzedaży ubezpieczeń o charakterze strukturyzowanym. Wpływ na to miała intensywna współpraca z dotychczasowymi partnerami bankowymi. Systematycznie rośnie także wolumen sprzedaży produktów ochronnych oferowanych wraz z kredytami hipotecznymi, które stanowią drugą, po ubezpieczeniach strukturyzowanych, dominującą linię biznesową w spółce życiowej.

Grupa Europa swój sukces zbudowała na relacjach z bankami. Temu, jaka będzie przyszłość branży bankowo-ubezpieczeniowej, zostanie poświęcone XIII Europejskie Forum Bankowo-Ubezpieczeniowe rozpoczynające się jutro w Serocku k. Warszawy. Organizatorem tego 2-dniowego wydarzenia jest Grupa Europa.

– Tematykę konferencji wyraża jej tegoroczny tytuł „Wielka gra”. Gra toczy się o ważną stawkę: można zyskać, ale i stracić. Jestem przekonany, że nasze forum zainspiruje rynek bankowo-ubezpieczeniowy do poszukiwania rozwiązań, jak odnaleźć się w zmieniających się realiach, w których z jednej strony coraz mocniejszy głos ma klient wsparty nowymi technologiami, a z drugiej liczy się dobitny głos regulatorów – mówi Jacek Podoba.

W tym roku podczas konferencji wystąpią wybitne osobowości życia publicznego i eksperci branży finansowej, m.in. Prezes Talanx AG Herbert Haas i ekonomista prof. Krzysztof Rybiński. W forum będzie uczestniczyć ok. 200 osób, w tym prezesi zarządów banków i przedstawiciele wiodących instytucji finansowych.

Źródło: Grupa Ubezpieczeniowa Europa