Play przejmie Virgin Mobile Polska w 2020 roku?

Play przejmie Virgin Mobile Polska w 2020 roku?
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
P4 - spółka zależna od Play Communications - zawarło zawarła z Virgin Mobile Polska oraz jej udziałowcami szereg umów, które przyznają Play m.in. opcję nabycia wszystkich udziałów w VMP w 2020 r.

Podpisane umowy przyznają #Play opcję nabycia wszystkich udziałów w #VMP w 2020 r. #P4 #VirginMobilePolska

„Podpisane umowy przyznają Play, między innymi, opcję nabycia wszystkich udziałów w VMP w 2020 r. Zgodnie z przyjętą metodologią, wycena opcji została oparta o jednoroczne przychody VMP skorygowane o określone elementy. Inwestorzy zobowiązali się spowodować że wszystkie udziały w VMP zostaną sprzedane Play w przypadku, gdy Play skorzysta z opcji kupna” – czytamy w komunikacie.

Ponadto umowy określają warunki przyszłej współpracy pomiędzy Play a VMP. Strony będą kontynuować owocną współpracę rozpoczętą w momencie powstania VMP przy założeniu, że minimalny poziom gwarantowanych płatności do Play będzie wyższy o około 25 mln zł, osiągając łącznie około 84 mln zł w latach 2018-2021, podano także.

Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4

„Play jest usatysfakcjonowany tymi umowami, ponieważ jeszcze bardziej umacniają one pozycję Play jako lidera na polskim rynku telefonii komórkowej” – podsumowano w komunikacie.

Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r.

Źródło: ISBnews