Play jako pierwszy wprowadza dodawania płatności do rachunku

Play jako pierwszy wprowadza dodawania płatności do rachunku
Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Play Communication, operator sieci Play, jako pierwszy wprowadza "carrier billing", podała spółka.

Usługa #carrierbilling będzie dostępna dla wszystkich klientów @Play_Polska korzystających z usług komórkowych w systemie abonamentowym #Play

„Usługa dodawania płatności do rachunku za telefon (’carrier billing’) jest już dostępna dla zakupów w App Store, Apple Music & iTunes. Od 6 grudnia 2018 roku Play oferuje swoim klientom opcję płacenia za zakupy w App Store, Apple Music oraz iTunes bezpośrednio ze swojego konta telefonu komórkowego” – czytamy w komunikacie.

Usługa ta będzie dostępna dla wszystkich klientów Play korzystających z usług komórkowych w systemie abonamentowym, podano także.

Jak wygląda korzystanie z usługi?

„Korzystanie z usługi jest proste. Klienci Play posiadający nowe lub obecne Apple ID wybierają opcję 'carrier billing’ jako metodę płatności w swoich ustawieniach konta na App Store, Apple Music oraz iTunes ze swojego iPhone’a, iPada, odtwarzacza iPod touch oraz z Maca lub na iTunes ze swojego komputera stacjonarnego. Nowa opcja płatności będzie skonfigurowana automatycznie i od razu pozwoli na realizowanie zakupów jednym stuknięciem ze wszystkich urządzeń Apple, w tym Apple TV oraz Apple Watch” – czytamy dalej.

Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r.

Źródło: ISBnews