Płatności SwatchPAY! już w Nest Banku

Płatności SwatchPAY! już w Nest Banku
Fot. Nest Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Klienci Nest Banku mogą już płacić zbliżeniowo zegarkami Swatch. To już siódma płatność mobilna dostępna w Nest! i piąta za pomocą zegarka.

Nest Bank kieruje swoją ofertę głównie do przedsiębiorców. Oferuje im konto firmowe i kartę płatniczą za darmo, bez warunków i bezterminowo. Oferta banku dla klientów indywidualnych jest równie atrakcyjna. Z Nest Konta, flagowego konta osobistego Nesta, również można korzystać na co dzień bez opłat. Ponadto bank od dawna stawia na płatności mobilne i ma w swojej ofercie zarówno Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, FitBit Pay, BLIK i Visa Mobile, którą wdrożył jako pierwszy na świecie. Teraz do portfolio Nesta dołączył także SwatchPAY!

Czytaj także: Klienci Nest Banku mogą już płacić Visa Mobile >>>

– Karta płatnicza powinna dawać nieograniczone możliwości – także wtedy, gdy zapomnimy jej ze sobą zabrać. Dlatego w Nest wciąż wdrażamy kolejne płatności mobilne. Naszym celem jest pozbawienie klienta dylematu: jak zapłacę jeżeli zapomniałem portfela z kartą lub gotówką? U nas płaci tak, jak ma ochotę – telefonem, zegarkiem, kodem. Nie boimy się nowości w tym zakresie, nawet jeżeli dzisiaj wydają się niszowe. Jako pierwsi na świecie wdrożyliśmy Visa Mobile, jako jedni z pierwszych w Polsce wdrażaliśmy inne płatności zegarkiem, a teraz przyszła kolej na Swatch PAY!. Wiemy, że nasi klienci uwielbiają płacić mobilnie i prędzej czy później oswajają się z każdą nową metodę płatności. Potwierdza nam to nieustannie rosnąca liczba transakcji mobilnych naszych klientów – porównując maj 2021 do maja 2022 wzrosła ona o ponad 40% – mówi Karolina Hofman, Dyrektor Wydziału Kart Płatniczych w Nest Banku.

Jak działa SwatchPAY?

SwatchPAY! działa na takiej samej zasadzie jak karta płatnicza. Aby zapłacić, wystarczy zbliżyć tarczę zegarka do terminala POS (podanie numeru PIN jest konieczne tylko w przypadku zakupów powyżej 100 zł). Następnie czytnik kart pobiera informacje o płatności z chipa w zegarku i gotowe. Energię potrzebną do wykonania operacji dostarcza terminal, dzięki czemu zegarek można wykorzystać do płacenia bez obawy o wyczerpanie baterii.

Zanim jednak skorzystamy z płatności SwatchPAY!, musimy dodać kartę Visa wydaną przez Nest Bank do zegarka Swatch, który posiada funkcję płatności zbliżeniowych (NFC). Swatch zapewnia aż trzy wygodne sposoby aktywowania zegarka SwatchPAY! podczas parowania go z kartą płatniczą: w salonie Swatch, online za pośrednictwem strony internetowej Swatch, a także bezpośrednio we wszystkich smartfonach z systemem Android lub iOS. Niezależnie od wybranej metody, wystarczy zaledwie kilka minut, aby zacząć korzystać z płatności. Ponadto klient może w dowolnym momencie wyłączyć oraz ponownie aktywować funkcję płatności – jednym dotknięciem w aplikacji SwatchPAY! zainstalowanej na smartfonie lub tablecie.

Źródło: Nest Bank