PKO Leasing: nawet 250 tys. zł na zakup i instalację urządzeń fotowoltaicznych dla przedsiębiorców

PKO Leasing: nawet 250 tys. zł na zakup i instalację urządzeń fotowoltaicznych dla przedsiębiorców
Źródło: PKO Leasing
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
PKO Leasing uzupełnia ofertę Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego dotyczącą finansowania ekologicznych rozwiązań w budownictwie. Spółka startuje właśnie z nowym produktem leasingu lub pożyczki na urządzenia fotowoltaiczne. Produkt realizowany będzie w procedurze uproszczonej, a przedsiębiorcy zyskają możliwość sfinansowania paneli fotowoltaicznych wraz ich z instalacją.

#PKOLeasing startuje właśnie z nowym produktem leasingu lub pożyczki na urządzenia fotowoltaiczne #OZE @PKOBP

Na koszt całej instalacji składa się zakup paneli, który procentowo stanowi od 60 do 80 proc. całości inwestycji. Instalacja to koszt od 20 do 40 proc. całości inwestycji. W ramach pożyczki lub leasingu przedsiębiorca sfinansuje całą instalację fotowoltaiczną nawet do 250 tys. zł w maksymalnym sześcioletnim okresie finansowania. Co ważne produkt objęty jest tzw. procedurą uproszczoną, która ma ułatwić przedsiębiorcy szybszy proces pozyskania leasingu lub pożyczki.

Ceny energii będą rosły, a zaopatrzenie w prąd będzie dla przedsiębiorców dużym wyzwaniem. Alternatywę dla rosnących  kosztów prądu stanowić będą odnawialne źródła energii w tym np. panele fotowoltaiczne. Inwestycje w ekologiczne rozwiązania będą korzystne w związku z wprowadzonym niedawno pakietem Energia+.

Rynek energii odnawialnej rozwija się bardzo szybko

– Po wprowadzeniu przez PKO Bank Polski Ekopożyczki na zakup i montaż urządzeń fotowoltaicznych postanowiliśmy przygotować ofertę również dla przedsiębiorców w formie leasingu lub pożyczki. Rynek energii odnawialnej rozwija się bardzo szybko, więc produkt oferujący możliwość sfinansowania fotowoltaiki leasingiem jest niezbędny – mówi Piotr Klimczak, dyrektor Rynku Maszyn i Urządzeń w PKO Leasing. W ramach programu Energia+ przedsiębiorcy zyskają możliwość magazynowania energii wyprodukowanej z OZE i odbierania jej nadwyżek przez operatorów. To dodatkowa zachęta do stosowania tego typu rozwiązań.

Czytaj także: Bank Pekao: nowe kredyty na instalacje fotowoltaiczne >>>

Wybór autoryzowanego dostawcy

Czynnikiem ułatwiającym otrzymanie finansowania jest wybór autoryzowanego dostawcy. Ważne jest, by przedsiębiorca odpowiednio ustalił pobór mocy. Inwestycja jest opłacalna wtedy, kiedy dobór sprzętu i parametrów zagwarantują całkowite zapotrzebowanie na prąd. Zapewni to możliwie najszybszy zwrot z inwestycji.

– Szacuje się, że na obecną chwilę zwrot z inwestycji dla instalacji przemysłowych wynosi od sześciu do dziesięciu lat. Instalacje fotowoltaiczne nie generują żadnych kosztów w związku z ich użytkowaniem i są całkowicie bezobsługowe. Czas działania instalacji fotowoltaicznej jest zależny od natężenia promieniowania słonecznego docierającego do urządzeń w ciągu dnia. Instalacje fotowoltaiczne mogą być montowane praktycznie w każdych warunkach. Jedynym wymogiem dla instalacji jest swobodny dostęp do promieniowania słonecznego. W PKO Leasing finansujemy zarówno moduły montowane na dachach, jak i na gruncie. Dzięki temu mamy do wyboru szeroki wachlarz powierzchni, która może być wykorzystana do tego typu instalacji – podkreśla Piotr Klimczak.

Rola fotowoltaiki w polityce energetycznej cały czas wzrasta, o czym może świadczyć niedawno wprowadzony pakiet prosumencki, a także włączenie do krajowego systemu energetycznego elektrowni fotowoltaicznych. Dodatkowo ważnym elementem jest spadek cen urządzeń w związku ze zniesieniem przez Komisję Europejską ceł antydumpingowych na ogniwa i panele produkowane w Chinach.

Źródło: PKO Leasing