PKO BP: w serwisie obligacji skarbowych można już korzystać z aplikacji eDO App

PKO BP: w serwisie obligacji skarbowych można już korzystać z aplikacji eDO App
Fot. stock.adobe.com/piter2121
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
PKO Bank Polski udostępnił zdalną weryfikację tożsamości za pomocą aplikacji eDO App. Mogą już z niej skorzystać klienci, którzy chcą kupić obligacje skarbowe i posiadają dowód osobisty z warstwą elektroniczną.

Aplikacja eDO App, stworzona przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych, umożliwia zdalne potwierdzanie tożsamości przy użyciu warstwy elektronicznej dowodu osobistego. Z takiej weryfikacji online mogą już korzystać klienci, którzy są zainteresowani kupnem obligacji skarbowych. Wystarczy, że w serwisie transakcyjnym odczytają QR kod, zbliżą e-dowód do telefonu i wyrażą zgodę na przekazanie danych.

– W PKO Banku Polskim nieustannie pracujemy nad wprowadzaniem innowacyjnych i bezpiecznych rozwiązań. Jesteśmy liderem technologicznym i mamy za sobą doświadczenie w cyfryzacji usług. Doceniają to nasi klienci bo możliwość zdalnego potwierdzania tożsamości pozwala im załatwiać swoje sprawy online bez wychodzenia z domu. Szukamy też takich rozwiązań u zewnętrznych dostawców. Aplikacja eDO App Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych jest narzędziem, które pozwoli bezpiecznie i wygodnie kupić obligacje skarbowe. Mam nadzieję, że klienci docenią jej zalety – mówi Artur Kurcweil, wiceprezes PKO Banku Polskiego.

Ułatwianie społeczeństwu dostępu do usług online

PKO Bank Polski od kilku lat inicjuje projekty, które skupiają się na ułatwianiu społeczeństwu dostępu do usług online nie tylko związanych z bankowością. Bank jako pierwszy umożliwił klientom zakładanie przez bankowość elektroniczną Profilu Zaufanego – elektronicznego podpisu potwierdzającego tożsamość. PZ jest przepustką do załatwiania urzędowych spraw przez internet. W 2019 roku bank został też pierwszym dostawcą e-Tożsamości i umożliwił klientom korzystanie z usługi mojeID, która pozwala na zdalne potwierdzanie tożsamości. Dzięki temu klienci PKO Banku Polskiego mogą zalogować się do systemu administracji korzystając ze swojego hasła, dokładnie tak samo jak w przypadku logowania do systemu bankowości elektronicznej. Klienci zyskali w ten sposób możliwość prostszego i wygodniejszego korzystania z systemów administracji, ale też zdalnego załatwiania spraw urzędowych. Teraz PKO Bank Polski wraz z PWPW wdrożyły kolejne udogodnienie, oparte na najnowocześniejszych rozwiązaniach kryptograficznych, dzięki któremu wszyscy właściciele dowodów z warstwą elektroniczną zyskali możliwość bezpiecznego, zdalnego zakupu obligacji skarbowych.

Czytaj także: TFI Allianz Polska: zdalne potwierdzanie tożsamości dla klientów dzięki eDO App >>>

– Konsekwentnie rozwijamy nasze rozwiązanie, aby każdego dnia ułatwiać Polakom organizację codziennych spraw zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i prywatnej. Współpraca z PKO BP to odpowiedź na oczekiwania użytkowników eDO App, którzy chcą w szybki, wygodny, ale przede wszystkim bezpieczny sposób korzystać z kolejnych usług dostępnych online. Potwierdzanie tożsamości przy zakupie obligacji skarbowych za pomocą e-dowodu i naszej aplikacji skutecznie wpisuje się w globalny trend digitalizacji usług publicznych i komercyjnych oraz pokazuje wysoką użyteczność tego rozwiązania w procesach branży finansowej, która musi sprostać wielu restrykcyjnym regulacjom. Mamy nadzieję, że klienci PKO BP docenią łatwość użytkowania oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa oferowanego przez nas rozwiązania – mówi Mariusz Kujawski, członek zarządu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Bezpłatna aplikacja eDO App

Bezpłatna aplikacja eDO App to narzędzie dla każdego posiadacza dowodu osobistego z warstwą elektroniczną oraz smartfona z technologią NFC, które umożliwia zdalne potwierdzanie tożsamości, weryfikację oryginalności e-dowodu, złożenie osobistego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Rozwiązanie to pozwala podmiotom z różnych branż skutecznie zaadresować potrzeby z zakresu KYC i AML. PWPW sukcesywnie rozszerza grono swoich partnerów, którzy korzystają z eDO App. Dzięki aplikacji możemy korzystać z niemal 400 e-portali państwowych, takich jak m.in.: Internetowe Konto Pacjenta, Profil Zaufany, Platforma Usług Elektronicznych ZUS, eKRUS, praca.gov.pl czy Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej. W 2020 r. Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych została uhonorowana za aplikację eDO App statuetką „Innowatory WPROST” – prestiżową nagrodą dla najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce w kategorii „Telekomunikacja, technologia i usługi dla biznesu”. We wrześniu tego roku firma została wyróżniona nagrodą „Złotego Herolda I stopnia” podczas XXVII Forum Teleinformatyki.

Źródło: PKO Bank Polski / PKO BP