PKO Bank Polski potrójnym zwycięzcą konkursu CEE Capital Markets & Fintech Awards

PKO Bank Polski potrójnym zwycięzcą konkursu CEE Capital Markets & Fintech Awards
Fot. PKO BP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
PKO Bank Polski zdobył aż trzy nagrody w międzynarodowym konkursie CEE Capital Markets & Fintech Awards. Program akceleracji "Let's Fintech with PKO Bank Polski!" okazał się najlepszy w kategorii Institutional Innovator. Technologia ZenCard została nagrodzona w kategorii Fintech Innovation of the Year, a Dom Maklerski PKO Banku Polskiego za najwyższą wartość pozyskanych transakcji.

Transformacja cyfrowa i wzrost innowacyjności usług bankowych to kluczowe elementy strategii PKO Banku Polskiego. Bank angażuje się w perspektywiczne projekty, inwestuje w branże przyszłości i współpracuje ze spółkami technologicznymi. Działania te zostały docenione w międzynarodowym konkursie CEE Capital Markets & Fintech Awards. Program akceleracji „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” zwyciężył w kategorii Institutional Innovator, technologię spółki ZenCard nagrodzono w kategorii Fintech Innovation of the Year, a za najwyższą wartość transakcji wyróżniono Dom Maklerski PKO Banku Polskiego.

Nagrody, podczas uroczystej gali CEE Capital Markets & Fintech Awards, za innowacje odebrał Grzegorz Pawlicki, dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim oraz Jan Rekowski, dyrektor Biura Transakcji Rynku Kapitałowego w Domu Maklerskim PKO Banku Polskiego.

Nowatorskie podejście do tradycyjnych rozwiązań finansowych

„Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” skierowany jest do start-upów oferujących nowatorskie podejście do tradycyjnych rozwiązań finansowych. W ramach programu bank poszukuje rozwiązań z branży fintech, gotowych do przeprowadzenia zarówno pilotaży wewnętrznych, jak i produkcyjnych oraz start-upów chętnych do współpracy przy testowaniu środowiska API, które niedługo będzie służyć rozwojowi całego rynku usług fintech w Polsce. Model współpracy banku ze startupami opiera się o cztery następujące po sobie, choć niezależne od siebie, elementy – implementacja, pilotaż rozwiązania, wsparcie rozwoju i inwestycja kapitałowa.

Start-upy uczestniczące w „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” mają do dyspozycji sześć oddziałów laboratoryjnych, które pomogą w testowaniu nowych rozwiązań, infrastrukturę IT dopasowaną do swoich potrzeb, czy dostęp do grupy mentorów, którzy pomogą wypracować najlepszy model biznesu dla oferowanego przez firmę rozwiązania.

PKO BP inwestuje w nowe technologie

Bank konsekwentnie inwestuje w nowe technologie. W ubiegłym roku, jako pierwsza polska instytucja finansowa, zainwestował w start-up fintechowy. Dziś ZenCard, jako spółka z grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego oferująca technologię do lojalizacji klientów w połączeniu z terminalem płatniczym i dowolną kartą płatniczą klienta, pracuje nad budowaniem skali swojego rozwiązania.

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego utrzymuje silną pozycję na rynku. W zeszłym roku brał udział w największych transakcjach IPO w regionie Europy Centralnej i Wschodniej, tj.: DINO Polska i Play Communications oraz transakcjach sprzedaży pakietów akcji FAMUR, CCC. W pierwszym półroczu tego roku zrealizował transakcje o wartości ponad 7 mld zł na wtórnym rynku akcji oraz w transakcjach IPO i organizacji emisji obligacji (BGŻ BNP Paribas, PKN ORLEN, Echo Investment).

Nagrody CEE Capital Markets zostały rozdane już po raz czwarty. Pierwszy raz nagrodzono rozwiązania z obszaru fintech. Celem CEE Capital Markets & Fintech Awards jest zwrócenie uwagi globalnych inwestorów na dynamicznie rozwijające się firmy, gospodarkę i innowacje regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Inicjatorem konkursu jest CEE Business Media Sp. z o.o.

Źródło: PKO Bank Polski