PKO Bank Polski kontynuuje obsługę budżetu Województwa Mazowieckiego

PKO Bank Polski kontynuuje obsługę budżetu Województwa Mazowieckiego
PKO Bank Polski - Logo (źródło: PKO BP S.A.)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
PKO Bank Polski podpisał umowę na kontynuację kompleksowej obsługi budżetu Województwa Mazowieckiego i 45 podległych mu jednostek organizacyjnych. Bank prowadzi bankową obsługę budżetów 286 samorządów, w tym siedmiu województw i dziewięciu miast wojewódzkich.

PKO Bank Polski przez kolejne 2 lata będzie prowadził rachunki bankowe największego województwa w Polsce, zapewniając dzięki najnowocześniejszym usługom i produktom bankowości transakcyjnej płynność przeprowadzanych przez klienta operacji finansowych.

– Jako lider rynku sektora bankowego w Polsce cieszymy się niesłabnącym zaufaniem samorządów. PKO Bank Polski prowadzi obsługę budżetów 286 samorządów, w tym siedmiu województw i dziewięciu miast wojewódzkich, którym zapewniamy profesjonalną obsługę w pełnym zakresie nowoczesnych usług finansowych. Jesteśmy także liderem rynku w zakresie organizacji emisji obligacji komunalnych – nasz udział w rynku wynosi ok. 40 proc. – mówi Iwona Duda, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego, kierująca pracami Zarządu.

Czytaj także: PKO BP i KUKE mają umowę na współpracę ws. gwarancji kredytów dla eksporterów >>>

– Wieloletnia współpraca z Województwem Mazowieckim jest dowodem na to, że PKO Bank Polski jest sprawdzonym partnerem finansowym dla samorządów. PKO Bank Polski jest kluczowym partnerem finansowym dla strategicznych samorządowych grup kapitałowych i jest liderem na rynku pod względem finansowania projektów infrastrukturalnych. Bank od wielu lat wspiera samorządy wszystkich szczebli w finansowaniu inwestycji, które mają bezpośrednie przełożenie na jakość życia mieszkańców – mówi Marcin Eckert, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego nadzorujący Obszar Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej.

Czytaj także: PKO BP nagrodzony w konkursie BAI Global Innovation Awards za trwały nośnik oparty na blockchainie >>>

– PKO Bank Polski wykonuje swoje usługi profesjonalnie i bez jakichkolwiek zastrzeżeń. Na bieżąco realizuje wszystkie postanowienia umowy oraz monitoruje procesy zachodzące na rachunkach bankowych. Bardzo cenimy współpracę z życzliwą i przygotowaną merytorycznie kadrą banku. Ważne jest także indywidualne podejście do klienta. Podsumowując – nasza współpraca z PKO BP oparta jest na profesjonalnym podejściu oraz dużym zaangażowaniu. Liczę więc na dalszą owocną i udaną współpracę – mówi Marek Miesztalski, Skarbnik Województwa Mazowieckiego.

PKO Bank Polski współpracuje z samorządami zarówno w zakresie finansowania, jak i obsługi depozytowo-transakcyjnej

Doświadczony zespół doradców bankowych na terenie całej Polski jest odpowiedzią PKO Banku Polskiego na wymagania samorządów wszystkich szczebli i tych największych – województw i miast wojewódzkich, jak i mniejszych – powiatów, gmin miejskich i wiejskich.

W ramach obsługi bankowej Województwa Mazowieckiego PKO Bank Polski będzie świadczył pełen wachlarz usług i produktów z zakresu bankowości transakcyjnej, w tym m.in. prowadzenie rachunków bankowych, udostępnienie systemu bankowości internetowej iPKO, wydanie i obsługę kart płatniczych.

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego, a jego aktywa wynoszą ponad 400 mld zł. Obsługuje 11 milionów klientów indywidualnych, ponad 500 tys. polskich firm, a także budżety 286 samorządów, w tym województw i miast wojewódzkich. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która ma już 6 mln aktywnych aplikacji, PKO Bank Polski jest najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. PKO Bank Polski otrzymał sześć razy z rzędu prestiżowy tytuł „Bank of the Year in Poland” przyznawany przez brytyjski miesięcznik „The Banker” należący do grupy Financial Times. PKO Bank Polski jest również jednym z najodporniejszych banków w Europie na negatywne scenariusze makroekonomiczne, co potwierdziły europejskie testy warunków skrajnych. W testach przeprowadzonych przez Europejski Urząd Nadzoru Bankowego przy udziale Komisji Nadzoru Finansowego uczestniczyło 50 największych banków z Europy.

Źródło: PKO Bank Polski / PKO BP