Piotr M. Śliwicki w zarządzie ERGO International

Piotr M. Śliwicki  w zarządzie ERGO International
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Piotr M. Śliwicki, prezes Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia, z dniem 1 kwietnia 2017 roku wejdzie do zarządu ERGO International, spółki koordynującej biznes ubezpieczeniowy Grupy ERGO na świecie.

Nowa funkcja twórcy i prezesa zarządu ERGO Hestii, która jest największym podmiotem na krajowym rynku, stworzonym od podstaw po 1989 roku, wiąże się także z nową rolą całej polskiej organizacji. W ramach struktury zarządzania biznesem międzynarodowym ERGO Hestia będzie nadzorować spółki prowadzące biznes ERGO w regionie Europy Środkowo-Wschodniej: na Białorusi, Litwie, Łotwie oraz w Estonii. Decyzja ta jest dowodem uznania kompetencji i autorskich rozwiązań – w tym wysokiego poziomu innowacyjności w projektowaniu procesów, nowych usług, produktów i rozwiązań IT ERGO Hestii.

– Cieszę się, że stworzona przez nas strategia, udokumentowana rynkową pozycją i najwyższym standardem ochrony w obszarze obsługi i likwidacji szkód została doceniona w skali międzynarodowej. To rzadki przykład tego, że polscy przedsiębiorcy, menedżerowie i eksperci z wielu obszarów biznesu, zdobywają uznanie w oczach partnerów z Niemiec, Austrii, Hiszpanii czy szerzej w skali operacji międzynarodowych, jakie Grupa ERGO prowadzi na ponad 30 rynkach – mówi prezes zarządu ERGO Hestii, Piotr Maria Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń, które w ubiegłym roku świętowało 25-lecie działalności przygotowywało się do przejęcia odpowiedzialności za biznes ubezpieczeniowy w tym regionie Europy od kilku miesięcy. Nowa struktura oznacza utworzenie w Polsce centrum kompetencyjnego. Polscy specjaliści z zakresu ubezpieczeń, zarządzania ryzykiem, finansów, czy IT zyskają nowe możliwości rozwoju, a wypracowane na polskim rynku najlepsze praktyki, know-how, modele zarządzania i narzędzia będą sukcesywnie wdrażane i rozwijane na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

Grupa ERGO