Pierwszy zintegrowany kasoterminal dla sektora MSP

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Firma iPOS, polski start-up z sektora FinTech, wprowadza na rynek pierwsze kompleksowe rozwiązanie do obsługi płatniczo-fiskalnej, przygotowane z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach. Kasoterminal iPOS duet to synonim szybkości i wygody, które zmienią podejście do prowadzenia biznesu i obsługi klienta w punkcie sprzedaży.

Kasoterminal iPOS duet został zaprojektowany z myślą o codziennym użyciu przez sprzedawcę w warunkach sklepowych. Ergonomiczne i łatwe w obsłudze rozwiązanie łączy fiskalny system kasowy i terminal płatniczy w ramach jednego urządzenia. Kasoterminal iPOS duet to odpowiedź na potrzeby współczesnego biznesu, ale także prawdziwa rewolucja w płatnościach. Pierwsze tak nowoczesne i kompleksowe rozwiązanie opracowane zostało z myślą o potrzebach małych przedsiębiorców i firm rozpoczynających swoją działalność, dzięki czemu może stać się stymulatorem do rozwoju płatności elektronicznych w sektorze MSP.

Udana synergia terminala płatniczego i drukarki fiskalnej

Kasoterminal iPOS duet jest zintegrowanym rozwiązaniem, które umożliwia fiskalizację sprzedaży oraz obsługę płatności za pomocą jednego, poręcznego urządzenia. iPOS duet łączy w sobie wysokiej klasy terminal płatniczy (górna część) oraz drukarkę fiskalną (dolna część), będącą urządzeniem obligatoryjnym dla detalistów prowadzących sprzedaż produktów lub usług. Wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje także specjalnie zaprojektowany, nowoczesny i elastyczny system kasowy do zarządzania sprzedażą.

Terminal płatniczy jest jednocześnie komputerem kasoterminala, zapewniającym działanie aplikacji do prowadzenia sprzedaży i sterującym działaniem drukarki fiskalnej. Takie rozwiązanie sprawia, że za pomocą tego samego urządzenia przedsiębiorca może obsługiwać sprzedaż i jednocześnie przyjmować płatności kartami. Dodatkowym atutem posadowienia aplikacji sprzedaży poza fiskalną, ściśle certyfikowaną częścią urządzenia, jest możliwość jej aktualizacji i rozwoju wraz z rozwojem potrzeb użytkownika. Producentem rozwiązania płatniczego VX 820 DUET, zastosowanego w iPOS duet, jest firma Verifone. VX 820 posiada kolorowy, dotykowy wyświetlacz o przekątnej 3,5’’, zapewniający obsługę wybranych funkcji i aplikacji bezpośrednio na ekranie oraz ergonomiczną, podświetlaną klawiaturę, pozwalającą na szybkie wprowadzanie danych. VX 820 spełnia surowe wymagania organizacji PCI Council Europe i zapewnia akceptację transakcji dokonywanych wszystkimi rodzajami kart płatniczych – zarówno stykowymi z paskiem magnetycznym lub chipem, jak i kartami zbliżeniowymi. Partnerami zapewniającymi bezpieczne i szybkie procesowanie transakcji za pomocą kasoterminala iPOS duet są firmy mBank i ITCARD.

Drukarka fiskalna, na której spoczywa terminal jest najwyższej klasy urządzeniem fiskalnym spełniającym wymogi Ministerstwa Finansów, które otrzymało homologację Głównego Urzędu Miar nr PT 24/2015, potwierdzającą zgodność z wymogami fiskalnymi w Polsce. Urządzenie zostało zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę Innova. Drukarka posiada czytelny wyświetlacz prezentujący na bieżąco informacje o rejestrowanych towarach i panel złącz pozwalający na podłączenie do internetu czy przyłączenie peryferiów, takich jak czytnik kodów kreskowych, waga czy szuflada na gotówkę. W biznesie liczy się szybkość i dostępność, dlatego urządzenie zostało wyposażone w modem GSM, zapewniający łączność urządzenia bez względu na dostępność sieci komputerowej. Jeśli zasięg sieci komórkowej w miejscu prowadzenia sprzedaży jest niedostateczny, do drukarki można podłączyć opcjonalną antenę zewnętrzną, wzmacniającą sygnał.

iPOS duet – pierwsze urządzenie fiskalno-płatnicze do zadań specjalnych

Kasoterminal iPOS duet wyposażony jest w specjalne oprogramowanie, przygotowane przez firmę iPOS. System umożliwiający bezawaryjne i szybkie wykorzystywanie pełnych funkcjonalności urządzenia zamknięty został w intuicyjnym, przejrzystym i nowoczesnym interfejsie. Wszystkie elementy zostały zaprojektowane przez specjalistów od ergonomii, projektowania aplikacji i handlu detalicznego w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez samych sprzedawców. Dzięki temu iPOS duet zapewnia łatwą obsługę transakcji kartowych, szybkie wyszukiwanie produktów po nazwie, współpracę z czytnikami kodów kreskowych, automatyczny odczyt ważonych towarów, modyfikację paragonu na każdym etapie sprzedaży, dzielenie zapłaty na różne formy płatności czy obsługę zwrotów na dowolnym kasoterminalu w sieci i wiele innych funkcji, wspierających rozwój biznesu i podnoszących komfort obsługi klienta. Oprogramowanie jest na bieżąco aktualizowane, a w połączeniu z portalem iPOS web, umożliwia skonfigurowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorcy.

iPOS web – elastyczny i bezpieczny biznes w chmurze

Platforma iPOS web to wygodne rozwiązanie dostępne dla każdego użytkownika kasoterminala, umożliwiające zdalne zarządzanie kluczowymi elementami biznesu – usługami, asortymentem, urządzeniami iPOS i personelem. Transakcje z kasoterminali są na bieżąco synchronizowane w chmurze, dzięki czemu przedsiębiorca ma do nich dostęp w dowolnym momencie na każdym urządzeniu typu smartfon, tablet czy komputer. Wszystkie dane zbierane z kasoterminali i przechowywane w iPOS web zabezpieczone są mechanizmami kryptograficznymi  i certyfikatami rozszerzonej walidacji. Skomplikowane procedury weryfikacji i stały monitoring systemu zapewniają pełne bezpieczeństwo transakcji oraz dostęp do informacji tylko dla właściciela kasoterminala.

Bieżąca kontrola dostępnych zasobów i dynamiki sprzedaży to warunek efektywnego biznesu. Za pośrednictwem iPOS web przedsiębiorca może nie tylko sprawdzić swoje osiągnięcia, ale też wygenerować raporty i rankingi dotyczące sprzedaży, monitorować aktualne obroty i towary na wyczerpaniu czy przeprowadzić analizę rentowności biznesu. W II kwartale 2016 roku usługi dostępne w ramach kasoterminala iPOS duet zostaną rozszerzone także o obsługę księgową, prowadzoną przez profesjonalne biuro księgowe w oparciu o fiskalne raporty dobowe oraz zwroty produktów wykonywane w kasoterminalach iPOS.

Począwszy od doboru urządzeń płatniczych i fiskalnych, przez architekturę systemu i obsługę danych osobowych, wszystkie elementy kasoterminala iPOS zostały podporządkowane jednemu celowi – zapewnieniu wygodnego, elastycznego i bezpiecznego rozwiązania do obsługi fiskalnej i płatniczej dla małych przedsiębiorców i firm rozpoczynających swoją działalność.

Dodatkowe informacje dotyczące kasoterminala iPOS duet dostępne są na stronie projektu www.ipos.pl.

Źródło: iPOS