Pharmalink z aplikacją płatniczą PolCard Go

Pharmalink z aplikacją płatniczą PolCard Go
Źródło: Fiserv Polska
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Klienci Pharmalink, którzy rozliczali się do tej pory wyłącznie gotówką, mają od teraz możliwość natychmiastowej oraz wygodnej płatności kartą, telefonem lub zegarkiem. Fiserv Polska S.A., właściciel marki PolCard nawiązał współpracę z Pharmalink, w ramach której firma przekazała dostawcy rozwiązań logistycznych aż 400 dostępów do aplikacji płatniczej PolCard Go from Fiserv.

Wprowadzenie płatności bezgotówkowych w Pharmalink, który jest wiodącym dostawcą rozwiązań logistycznych dla branży farmaceutycznej, to korzystna zmiana nie tylko dla odbiorców przesyłek, lecz także dla pracowników firmy. Wdrożenie aplikacji poprawia komfort pracy – rozliczenia z klientami są szybsze i wygodniejsze.  Dostawcy nie muszą martwić się wydawaniem reszty, co znacząco wpływa na przyśpieszenie procesu rozwożenia przesyłek i jakość obsługi. Wyeliminowane zostaje również ryzyko związane z posiadaniem przy sobie gotówki.

Intuicyjne korzystanie z aplikacji PolCard Go

– Nieustannie staramy się dostosowywać do zmieniającego się świata oraz sprostać wymaganiom naszych klientów. Z racji tego, że otrzymywaliśmy od nich sporo zapytań dotyczących płacenia bezgotówkowo, dążyliśmy do tego, aby jak najszybciej uruchomić tą funkcjonalność. Korzystanie z aplikacji PolCard Go jest bardzo intuicyjne, zarówno dla kierowców, jak i odbiorców przesyłek. Wystarczy przyłożyć kartę do urządzenia i w razie potrzeby zautoryzować transakcję kodem PIN. Dodatkową korzyścią jest to, że nie musieliśmy inwestować w zakup nowego sprzętu – aplikacja została zainstalowana na urządzeniach służbowych naszych kierowców – mówi Michał Głowacki, Dyrektor Działu Obsługi Klienta w Pharmalink.

Rozwiązania proekologiczne

Wprowadzenie aplikacji PolCard Go jest dobrym rozwiązaniem dla firm, które duży nacisk kładą na rozwiązania proekologiczne. Aplikacja nie generuje papierowych wydruków, a potwierdzenie transakcji jest wysyłane mailem. Nie ma potrzeby również inwestować w dodatkowe urządzenia i wyposażenie takie jak kable czy ładowarki, co eliminuje tzw. elektroodpady, firma nie musi także kupować kolejnego sprzętu.

Czytaj także: PolCard from Fiserv zainstalował już ponad 100 datkomatów w całej Polsce >>>

– Cieszymy się z kolejnego wdrożenia aplikacji PolCard Go. Mamy pewność, że ta współpraca znacznie podniesie efektywność działania całej organizacji oraz wpłynie na lepsze doświadczenia klientów. W Pharmalink flota 400 samochodów codziennie realizuje ponad 20 tyś. dostaw do blisko 6 tyś. punktów, dlatego ważne jest, aby przyjmowanie płatności przebiegało sprawnie i zajmowało jak najmniej czasu. Warto wspomnieć również, że ta kooperacja to nie tylko dostarczenie aplikacji płatniczej. Wraz z jej wdrożeniem Pharmalink otrzymał dostęp do pełnej infrastruktury płatniczej PolCard from Fiserv, w tym autorskiego systemu raportowania OnePortal24 – podsumowuje Robert Andrukiewicz, Dyrektor ds. rozwoju produktów w Fiserv Polska S.A.

Źródło: Fiserv Polska