PGE nie złoży w tym roku wniosków o podwyżkę cen energii

PGE nie złoży w tym roku wniosków o podwyżkę cen energii
Wojciech Dąbrowski Fot. PAP Biznes
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Jak zapowiedział w poniedziałek prezes Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski, w 2022 r. PGE nie złoży wniosków o podwyżkę cen energii; klienci będą płacili za energię tak, jak do tej pory.

11 lipca rzeczniczka URE Agnieszka Głośniewska poinformowała PAP, że trzech z czterech tzw. sprzedawców z urzędu energii elektrycznej złożyło Prezesowi URE wnioski o zmianę jeszcze w tym roku obowiązującej taryfy na sprzedaż odbiorcom w gospodarstwach domowych. Sprzedawcy z urzędu, dla których Urząd Regulacji Energetyki zatwierdza taryfy na sprzedaż do gospodarstw domowych, to: Enea, Energa Obrót, Tauron Sprzedaż i PGE Obrót.

My nie złożymy w tym roku (…) wniosków o podwyżkę cen energii, więc wszyscy nasi klienci mogą być spokojni. Będą płacili za energię, tak, jak do tej pory.

– powiedział Dąbrowski w poniedziałek Programie I Polskiego Radia.

Dopytywany, jak zachowa się PGE w tej sprawie w przyszłym roku, odparł: „Tego jeszcze nie wiemy”.

URE analizuje wnioski trzech sprzedawców prądu o korektę taryfy

Prezes URE, Rafał Gawin, 19 lipca podczas spotkania z dziennikarzami przekazał, że Urząd prowadzi analizę wniosków trzech sprzedawców prądu z urzędu o korektę taryfy. „Nie wiem, czy będą korekty i kiedy. Czy ocenimy to, co zostało złożone, jako uzasadnione” – stwierdził wówczas Gawin.

Czytaj także: Rząd powinien przygotować kompleksowy plan poradzenia sobie z obecnym kryzysem energetycznym >>>

W przypadku zatwierdzenia korekt taryf, przedsiębiorstwa będą mogły wprowadzić je w życie najwcześniej 14, a najpóźniej 45 dni od decyzji regulatora.

PGE Obrót należy do Grupy PGE. 

Źródło: PAP BIZNES