Pekao Leasing i Pekao Faktoring z nowymi prezesami

Pekao Leasing i Pekao Faktoring z nowymi prezesami
Dariusz Jamroży Fot. Pekao
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Istotne zmiany w zarządach spółek zależnych Banku Pekao S.A. Rady Nadzorcze Pekao Leasing i Pekao Faktoring powołały nowych prezesów. Prezesem Zarządu spółki Pekao Leasing został Szymon Kamiński. W Pekao Faktoring funkcję tę objął Dariusz Jamroży.
Prezesem zarządu spółki #PekaoLeasing został #SzymonKamiński. W #PekaoFaktoring funkcję tę objął #DariuszJamroży @BankPekaoSA

Nowi prezesi Pekao Leasing i Pekao Faktoring zostali wybrani decyzją Rad Nadzorczych obu spółek. Zarówno Szymon Kamiński, jak i Dariusz Jamroży doświadczenie zdobywali w czołowych instytucjach w kraju i za granicą.

Szymon Kamiński, nowo powołany prezes Pekao Leasing, posiada doświadczenie w branży finansowej, doradztwa i przemysłu. W latach 2011-2019 pracował w Grupie Santander, m.in. na stanowisku Prezesa Zarządu Santander Leasing. Wcześniej związany był z Grupą Credit Agricole, a także Grupą Det Norske Veritas, gdzie w latach 1998-2008 zarządzał biznesem w Polsce, w Hiszpanii, a następnie projektami w Europie, na Dalekim Wschodzie i Ameryce Południowej.

Czytaj także: Pekao Leasing: 200 mln zł kredytu z Industrial and Commercial Bank of China na finansowanie leasingu dla polskich przedsiębiorców >>>

Z kolei Dariusz Jamroży, obejmujący stanowisko prezesa Pekao Faktoring, był już związany ze spółką. W latach 2004-2010 przeszedł ścieżkę kariery od Doradcy Klienta do Dyrektora Wydziału Dużych Firm Korporacyjnych. Po powrocie do spółki, w 2016 roku był odpowiedzialny za rozwój biznesu z kluczowymi klientami, a w 2018 roku objął stanowisko Dyrektora Departamentu Sprzedaży. W latach 2010-2014 jako Dyrektor ds. Klienta Biznesowego rozwijał kompetencje w Bankowości Korporacyjnej Alior Banku. W latach 2014-2016 był dyrektorem zarządzającym „Biomed – Lublin” Wytwórni Surowic i Szczepionek S.A. 

Dotychczasowa Prezes Zarządu Pekao Faktoring, Magdalena Ciechomska-Barczak objęła w spółce funkcję Członka Zarządu.  

Źródło: Bank Pekao SA