Panattoni Europe realizuje zaplecze logistyczne dla Huwald Liebschner w Henstedt-Ulzburg

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

150302.panattoni.01.400xPanattoni Europe, lider powierzchni przemysłowych, projektuje i realizuje w regionie metropolitalnym Hamburga centrum logistyczne dla Huwald Liebschner - firmy z branży opakowań, skąd będzie ona mogła centralnie zarządzać swoimi działania w Niemczech. Firma Huwald Liebschner podpisała długoterminową umowę najmu obiektu, inwestując w projekt miliony dolarów.

Huwald Liebschner jest dostawcą inteligentnych rozwiązań klejących i piankowych oraz opakowań, produkowanych głównie na potrzeby przemysłu lotniczego. Nowe zaplecze logistyczne w Henstedt-Ulzburg otwiera firmie drogę do dalszego rozwoju. „Dzięki nowym powierzchniom magazynowym będziemy mogli optymalizować nasze procesy logistyczne zgodnie z obowiązującymi wymogami, aby w ten sposób dalej rozwijać naszą dobrą pozycję na rynku regionalnym jako zorientowanego na usługi dostawcy materiałów opakowaniowych i taśm klejących w północnych Niemczech. Nowe zaplecze logistyczne, w przeciwieństwie do dotychczasowej lokalizacji, pozwoli nam lepiej spełnić wymagania jednostek certyfikujących i wyjść naprzeciw życzeniom naszych klientów”, mówi Hans Brüchert, Dyrektor Zarządzający Huwald Liebschner.

Felix Zilling, dyrektor Panattoni Europe odpowiedzialny za region Niemiec północnych, wyjaśnia: „Współpraca z powiatem Segeberg i miastem Henstedt-Ulzburg przebiegała w sposób bardzo efektywny i modelowy dla regionu metropolitalnego Hamburga. Inwestycja ta pokazuje, że jesteśmy w stanie, w wiarygodny sposób realizować indywidualne rozwiązania dostosowane do potrzeb klientów.”

Dzięki bliskości autostrady A7 – ok. 30 km na północ od Hamburga – centrum logistyczne w Henstedt-Ulzburg posiada dobre połączenia infrastrukturalne. „Lokalizacja cieszy się w ostatnich latach stale rosnącym popytem i staje się centrum logistycznym branży opakowań. Firma Huwald Liebschner to już trzecie przedsiębiorstwo z tej branży, które wybrało tę lokalizację na swoją siedzibę” – poinformował Frank Freitag, Head of Industrial & Logistics Hamburg CBRE i negocjator kontraktu. Prace budowlane rozpoczęły się na przełomie roku, a ich zakończenie planowane jest na lipiec 2015 r.

Źródło: Panattoni Europe