Panattoni Europe dalej rozbudowuje fabrykę Pilkingtona

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

141020.panattoni.400x263Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce kontynuuje współpracę z Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o. Tym razem, będzie odpowiedzialny za realizację hali produkcyjnej o powierzchni 10 530 m², w ramach istniejącej fabryki. Inwestycja powstanie w Chmielowie, na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN.

Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o. – jeden z największych producentów szkła dla przemysłu samochodowego wybrał Panattoni jako Generalnego Wykonawcę, którego zadaniem będzie rozbudowa działającej od dwóch lat fabryki w Chmielowie o kolejną halę produkcyjną, w której sercu stanie specjalny piec elektryczny wykorzystywany w procesie wytwarzania innowacyjnych szyb dla branży motoryzacyjnej. Obiekt zajmie 10 530 m² i będzie realizowany w nietypowych warunkach – przy w pełni działającym zakładzie. Firma Panattoni wybrana została w drodze przetargu, a zakończenie prac przewidziane jest na 31 marca 2015 roku.

Realizowana przez Panattoni dla Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o. jest już drugą dla tego producenta szkła – w 2012 roku, deweloper zrealizował obiekt produkcyjno-magazynowy o powierzchni 35 000 m² z częścią produkcyjną zajmującą 13 500 m², magazynową o powierzchni 16 700 m² i biurową z 1 600 m².

Inwestycja będzie realizowana na terenie drugiej fabryki firmy Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o w Polsce – pierwsza zlokalizowana jest w Sandomierzu – w ramach Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Dokładnie w Chmielowie, kilka kilometrów od Tarnobrzega i ok. trzydzieści kilometrów od Sandomierza.

Źródło: Panattoni Europe