Ożywienie na amerykańskim rynku nieruchomości

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

jedrzejak.maciej.saxo.bank.01.310x400Podczas wczorajszej sesji uwagę inwestorów znad Wisły przyciągnęły informacje na temat sytuacji panującej na tutejszym rynku pracy. Jak wynika z danych opublikowanych przez GUS, dynamika zatrudnienia w Polsce wyniosła w lipcu 0.8% r/r, podczas gdy przeciętna wartość wynagrodzenia wzrosła o 3.5% r/r, sięgając 3964,91 zł.

Mimo widocznej poprawy, powodem do niepokoju w dalszym ciągu pozostaje jednak powolny wzrost zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw, gdzie w ostatnim miesiącu pracę rozpoczęło jedynie około 5K osób.

Popołudniu, zza Oceanu dotarły natomiast wiadomości o dynamice inflacji CPI, która – zgodnie z oczekiwaniami ekonomistów – wyniosła w lipcu 0.1% m/m oraz 2.0% r/r. Dobre informacje napłynęły także z amerykańskiego rynku nieruchomości, gdzie w ostatnim miesiącu wzrosła zarówno liczba wydanych pozwoleń na budowę, jak i rozpoczętych inwestycji.

W Europie dzisiejsza sesja rozpoczęła się od publikacji danych obrazujących dynamikę inflacji PPI w Niemczech. W ciągu dnia zostaną natomiast opublikowane protokoły z posiedzeń BoE oraz Fed. Poznamy także informacje na temat dynamiki produkcji przemysłowej (prognoza 2.2% r/r) w Polsce.

dr Maciej Jędrzejak
Dyrektor Zarządzający
Saxo Bank Polska