Otwarcie VIII Forum Europa – Ukraina

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

150216.otwarcie.400xPodczas uroczystego otwarcia konferencji Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zwróciła uwagę, że Łódź jest przykładem miasta gdzie ludzie różnych kultur, intensywnie z sobą współpracowali tworząc przemysłowe centrum Polski.

Witold Stępień Marszałek Województwa Łódzkiego, witając gości podkreślił, że współpraca między Łodzią a miastami ukraińskimi trwa nieprzerwanie od początku lat 90-tych. Tu współpracujemy gospodarczo, na poziomie samorządowym i dlatego to właśnie Łódź jest doskonałym miejscem dla organizacji takiej konferencji.

Zygmunt Berdychowski Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego, podkreślał że historia Ukrainy ostatnich 20 lat jest podobna do historii Europy: jest pełna wzlotów, poszukiwania dróg rozwoju, nie brakuje w niej  także trudnych momentów. Jego zdaniem jednym z głównych celów konferencji jest poszukiwanie dróg zapobiegania dalszej eskalacji konfliktu na wschodzie Ukrainy.

Organizatorami konferencji są Fundacja Instytut Studiów Wschodnich (organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój) oraz Miasto Łódź i Województwo Łódzkie.

Źródło: Forum Ekonomiczne