Ośrodek radioterapii w formule PPP

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

sluzba.zdrowia.euro.01.250xMazowiecki Szpital Wojewódzki chce wybudować ośrodek radioterapii w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Ogłoszono postępowanie w trybie koncesji na zaprojektowanie, budowę, finansowanie i zarządzanie ośrodkiem w czasie od 15 do 30 lat. Wartość inwestycji ma wynieść około 50 mln zł netto.

Potrzeba nowego ośrodka radioterapii wynika z chęci kopleksowego działania. Mazowiecki Szpital Wojewódzki swoich pacjentów po wykonaniu operacji odsyła do innych szpitali, bowiem ośrodka radioterapii nie posiada.

W planach przewiduje się zawiązanie spółki między szpitalem a patrnerem oraz podział ryzyka. Inwestycja ma zacząć przynosić zyski po pięciu latach. Dziś, na terenie gdzie miałby stanąć nowy ośrodek, znajdują się magazyny szpitala. Jest to teren dzierżawiony od samorządu województwa. Jeśli umowa z partnetem zostałaby podpisana latem, na koniec bieżącego roku zakłada się rozpoczęcie prac rozbiórkowych.

Ośrodek ma zacząć pracę na koniec 2013 roku. Inwestycją są na razie zainteresowane trzy podmioty, dwa polskie i jeden zagraniczny.

Źródło: www.samorzady.pb.pl