Orlen Pay: za paliwo zapłacisz smartfonem bezpośrednio przy dystrybutorze

Orlen Pay: za paliwo zapłacisz smartfonem bezpośrednio przy dystrybutorze
Źródło: Materiały prasowe PKN Orlen
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Nowy system płatności mobilnych, mFlota, umożliwi płatność za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze na stacjach paliw należących do sieci PKN ORLEN.

Nowy system płatności mobilnych #mFlota umożliwi płatność za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze na stacjach paliw należących do sieci @PKN_ORLEN #PKNORLEN

Aplikacja stworzona przez koncern będzie w pierwszej kolejności dostępna dla użytkowników karty flotowej OpenDrive i na ponad 100 stacjach paliw, a następnie sukcesywnie udostępniana dla większego grona klientów oraz na coraz większej liczbie stacji. Będzie to pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku paliwowym w Polsce.

Dokonanie płatności za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze będzie możliwe po zainstalowaniu na smartfonie specjalnej aplikacji obsługującej płatności mobilne. Wdrożone rozwiązanie zdecydowanie przyspieszy i uprości obsługę płatności dla klientów, których wizyta na stacji paliw ogranicza się jedynie do zakupu paliwa. Innym, już po zwolnieniu dystrybutora, umożliwi dokonanie, bez pośpiechu, dalszych zakupów w tym skorzystanie z oferty gastronomicznej na stacji.

Niezawodność i bezpieczeństwo transakcji

– Myśląc o usłudze płatności mobilnych, zależało nam przede wszystkim na stworzeniu rozwiązania gwarantującego niezawodność i bezpieczeństwo transakcji. Dodatkowo istotna była dla nas intuicyjność w użyciu i możliwość rozwoju nowych funkcjonalności. Aplikacja mFlota jest kolejnym przykładem, że organizacyjnie i technologicznie PKN ORLEN jest liderem innowacji w segmencie sprzedaży detalicznej w Polsce. –  podkreśla Zbigniew Leszczyński, Członek Zarządu ds. Sprzedaży w PKN ORLEN.

Aplikacja będzie dostępna na platformach iOS, Android i Windows Phone. Zaawansowana architektura informatyczna obejmuje dedykowany komponent płatności mobilnych zintegrowany z systemem rozliczania transakcji flotowych, systemem kasowym i automatyką stacji paliw.

Źródło: PKN Orlen