Optima – jedna z pierwszych firm pożyczkowych z własnym blogiem

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

140901.blog.01.400xNa polskim rynku funkcjonuje obecnie coraz więcej instytucji pożyczkowych. W obliczu dużej liczby konkurencyjnych ofert Optima znalazła wyjątkowy sposób na wyróżnienie się z tłumu przedsiębiorstw pożyczkowych i... jako jedna z pierwszych założyła bloga.

Optimisci.pl to nie jest jednak typowy blog firmowy. Do tej pory żadna firma pożyczkowa nie zdecydowała się na taki krok! Optima nie obawia się wyzwań, dlatego postanowiła założyć platformę, gdzie znajdują się praktyczne pomysły i ciekawe rozwiązania dotyczące spraw, którymi każdy z nas zajmuje się na co dzień, a także wiele optymistycznych myśli. Jeśli jesteś prawdziwym optymistą i szukasz informacji, które Cię zainspirują – blog jest miejscem właśnie dla Ciebie.

140901.blog.02.550x

– Blog optimisci.pl realizuje naszą misję, jaką jest ocieplenie wizerunku firm pożyczkowych. Nasi klienci to w głównej mierze ludzie z pozytywną energią, szukający prostych i szybkich rozwiązań, które pomogą w codziennym życiu. I taka też właśnie jest oferta Optima – nieskomplikowana i elastyczna – mówi Marta Ciesielska z firmy Optima.

Co jeszcze wyróżnia blog Optima? Optimisci.pl to miejsce, w którym na każdego czeka garść pozytywnej energii i inspiracji, ale także praktyczne porady jak planować domowy budżet czy wybierać optymalne rozwiązania finansowe. Eksperci dzielący się z czytelnikami informacjami to prawdziwi pracownicy Optima, którzy odpowiadają za 5 kategorii tematycznych m.in. zdrowie i uroda, rodzina i dzieci, domowe finanse.

– Każdy z nas dostarcza użytkownikom inspirujące porady z dziedzin, które najbardziej nas interesują prywatnie – mówi Dagmara Senda, która na blogu zajmuje się tematami związanymi m.in. z gotowaniem oraz podsuwa czytelnikom innowacyjne sposoby na spędzanie wolnego czasu w gronie najbliższych.

Uzupełnieniem strategii komunikacji Optima jest fanpage Optimiści, gdzie króluje sympatyczny miś – Optimiś, który zaraża wszystkich użytkowników miłością do miodu i pozytywnym nastawieniem. Na Facebooku śledzi go już niemal 3 tysiące prawdziwych optymistów.

Źródło: Optima