Od czego zależy zwykle sukces fintechu?

Od czego zależy zwykle sukces fintechu?
Fot. ING Bank Śląski
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Dotychczasowe doświadczenia fintechów pokazują, że praktycznie 95% z tych, które odniosły sukces zawdzięczają go możliwości skorzystania z dużej skali działania ich partnerów już na starcie projektu, uważa prezes ING Banku Śląskiego Brunon Bartkiewicz.

Brunon #Bartkiewicz, prezes #ING: #banki i instytucje generujące skalę są potrzebne fintechom i startupom jak deszcz#fintech #fintech #startup #INGBankSlaski @INGBankSlaski

– Banki i instytucje generujące skalę są potrzebne fintechom i startupom jak deszcz – powiedział Bartkiewicz w kuluarach VII edycji Polish Economic Forum 2017 (PEF) w Londynie, zorganizowanego przez polskich studentów z London School of Economics (LSE), zrzeszonych w „LSE SU Polish Business Society”.

Najtrudniejsze zbudowanie skali

– Doświadczenie dziś pokazuje, że 95% firm fintechowych, które osiągają sukces, to firmy, które współpracują z podmiotami, które już mają zbudowaną skalę klientowską. Bo jak wszyscy wiemy, najtrudniejszym elementem w każdym biznesie jest zbudowanie skali – wyjaśnił prezes.

Wskazał, że z perspektywy ING BSK współpraca z fintechami jest potrzebna, bo bank jest zainteresowany, żeby świadczyć klientom jak najlepsze usługi. Z punktu widzenia fintechów, taka współpraca jest – według niego – absolutnie konieczna.

Potrzebne są pragmatyczne wdrożenia

– Polskie akceleratory i instytucje głównie mówią, a nam potrzebne są pragmatyczne wdrożenia. Od mówienia i od pomysłu oczywiście istnieje duże prawdopodobieństwo, że przejdziemy do pragmatycznego dostarczania, ale to nie jest przesądzone. W porównaniu z wieloma innymi rynkami mamy dużo do zrobienia, ale jest to tak istotny temat dla rozwoju gospodarczego w Polsce, że bez wątpienia wszyscy sobie życzymy, żeby to się stało rzeczywistością – powiedział także Bartkiewicz.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING.

Źródło: Tomasz Oljasz, ISBnews