Obniżenia stawek VAT nie będzie. Minister finansów: nie prowadzimy takich prac

Obniżenia stawek VAT nie będzie. Minister finansów: nie prowadzimy takich prac
Fot. KPRM
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Ministerstwo Finansów nie prowadzi prac związanych z obniżeniem stawek VAT, powiedziała w rozmowie z "Rzeczpospolitą" nowa szefowa tego resortu Teresa Czerwińska. Jednocześnie zapowiedziała likwidację absurdów dotyczących tego podatku.

Teresa #Czerwińska: stawiamy na strategię 3xP, czyli prostota, przejrzystość i przyjazność systemu podatkowego #MinisterstwoFinansów #podatki #VAT #firmy

Deklaracja minister finansów rozwiewa zatem, przynajmniej na razie, nadzieje na powrót do wcześniejszych poziomów stawek VAT, które podniesione zostały 7 lat temu z 7 i 22 proc.

Nastroje przedsiębiorców może jedynie poprawić deklaracja Teresy Czerwińskiej dotycząca likwidacji absurdów, a tym samym uporządkowania wysokości poszczególnych stawek tego podatku. Na niejasne przepisy w tym względzie często skarżą się osoby prowadzące działalność gospodarczą.

3xP, czyli prostota, przejrzystość i przyjazność systemu

Szefowa resortu finansów mówiła również o uproszczeniu przepisów podatkowych.

– Zbliżamy się do momentu, kiedy coraz większą wagę będzie miało upraszczanie i zwiększanie przyjazności dla biznesu zarówno samych przepisów, jak i działania aparatu skarbowego. Przy dalszym reformowaniu systemu stawiamy więc na strategię 3xP, czyli prostota, przejrzystość i przyjazność systemu – deklarowała w „Rzeczpospolitej” Teresa Czerwińska.

Źródło: „Rzeczpospolita”