O przyszłości obrotu gotówkowego

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

151112.kolodziejczyk.krzysztof.01.400x268Rozmowa z Krzysztofem Kołodziejczykiem - Prezesem Zarządu firmy Talemax

Niewątpliwie ilość gotówki będzie wzrastała w obiegu. To, co teraz będzie istotnym czynnikiem zmieniającym wiele różnych procesów, zarówno w bankach jak i w firmach CIT to jest sortowanie jakościowe. Jest to proces, który będzie wymagał ininwestycji w najbliższych kilku latach – zarówno w sortowniach banków i firm CIT, jak i w oddziałach bankowych.

Proponujemy całą paletę sprzętów od najprostszych liczarek, które weryfikują autentyczność i sortują jakościowo, przez większe rozwiazania aż do dużych sorterów, które są wykorzystywane w sortowniach firm CIT i banków.

Chcielibyśmy włączyć się w same procesy zmian. Nie tylko w dostawę sprzętu, ale również w consulting, doradztwo, które na bazie naszych doświadczeń, ale przede wszystkim międzynarodowych doświadczeńw firmy Glory. Mamy tutaj dosyć dużo ciekawych propozycji dla naszych klientów.

W najbliższych latach bardzo dużo zmian będzie w obszarze oddziałów bankowych – ich ilości najprawdopodobniej będą się zmniejszały, ale przede wszystkim będą bardziej zautomatyzowane. Dobrze byłoby połączyć procesy, które w bankach następują z tym, co będzie miało miejsce w obszarze gotówkowym. W dużej części są to procesy zbieżne polegające na automatyzacji obiegu gotówki w odziałach bankowych np. za pomocą automatów kasjerskich typu recycler, czyli takich które zarówno wpłacają jak i wypłacają gotówkę. Dzięki zastosowaniu tego typu urządzeń ilość miejsca i personelu w oddziałach ulega zmniejszeniu, co powoduje zmniejszenie kosztów całej sieci placówek bankowych.  

Zobacz również rozmowę w wersji wideo.

aleBank.pl