Nowy trend na rynku mieszkaniowym w Warszawie – zarabiaj na mieszkaniu

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

egierska.zofia.a.150xPolski rynek nieruchomości mieszkaniowych jest bardzo rozwojowy, a w głównej mierze decyduje o tym ciągły deficyt mieszkań. Na 1000 mieszkańców przypada w naszym kraju ok. 335 mieszkań, co daje nam jedno z ostatnich miejsc w Europie.

Innym czynnikiem związanym z rosnącym zapotrzebowaniem na mieszkania jest stan substancji mieszkaniowej tzw. bloków z wielkiej płyty. Powołując się na źródło Wikipedii, można stwierdzić, że żywotność tych bloków wynosi od kilkudziesięciu do stu lat.

Oznacza to nie mniej ni więcej, tylko że na początku 3 dekady obecnego wieku, czyli za niespełna 15-20 lat, znaczna część bloków – zwłaszcza tych zbudowanych w latach 60-tych i 70-tych – ulegnie dekapitalizacji. Spowoduje to częściowe przeznaczenie ich pod tani najem, a jednocześnie zwiększy się popyt na mieszkania o wyższym standardzie, wyposażonych w miejsca postojowe i technologie energooszczędne.

Jedno wydaje się być pewne – początek 2013 r. to czas, kiedy można doskonale zainwestować w nowe mieszkanie, mając niemal pewność, że inwestycja taka przyniesie zysk!

Doświadczeni deweloperzy, z długim stażem w branży potrafią przygotować inwestycję, która z dzisiejszej perspektywy jest bardzo atrakcyjna – stosunkowo dobrze zlokalizowana, o wysokim standardzie budowlanym i wykończenia, w dopasowanej do rzeczywistości cenie.

Takich ofert nie ma zbyt wiele, ale doświadczeni w inwestycjach klienci mogą z pozytywnym skutkiem znaleźć rynkowe okazje. Atrakcyjna cena oznacza wartość ok. 5 900 – 7 500 zł za m2 w mieszkaniach 2 i 3 pokojowych do 70 metrów kwadratowych powierzchni, w dobrych lokalizacjach w Warszawie.

Cena uzależniona jest od lokalizacji, dostępności komunikacji i atrakcyjności położenia obiektu.

Ponadto same lokale muszą być atrakcyjnie i ergonomicznie zaplanowane. Chodzi tu nie tylko o doskonałe wykonanie, ale np. o możliwość zmiany funkcji pomieszczeń.

Jak komentuje Zofia Egierska, Prezes ED invest SA – „Absolutnym „strzałem w dziesiątkę” jest zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym budynki mają konstrukcję oraz wyposażenie w instalacje pozwalające na elastyczne kształtowanie rozkładu mieszkań, zgodnie z życzeniami przyszłych mieszkańców. Taki rozkład pomieszczeń, uwzględniający dokonywanie zmian w podziale przestrzeni w przyszłości jest bardzo ważny, bo umożliwia autorskie podejście do własnych „czterech ścian”. Dzięki temu klient nabywający nasze mieszkanie może modyfikować jego charakter i funkcje uwzględniając na przykład rozwój swojej rodziny, przeznaczenie na wynajem czy biuro, czy nawet, w miarę potrzeby, podział na dwa lokale.

Minęły już czasy nabywania nieruchomości na całe życie. Dziś jesteśmy bardziej mobilni, nasze warunki życiowe i praca wciąż się zmieniają i właśnie te czynniki bierzemy pod uwagę konstruując ofertę dla klientów w ED Invest SA.”

Wielu klientów dostrzegło tę wyjątkową okazję i często traktują zakup takiego mieszkania jako inwestycję, która ma zapewnić godziwą emeryturę. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że zakupione w celu inwestycyjnym mieszkanie można wynajmować, czerpiąc dodatkowe profity a z pewnością zabezpieczyć w ten sposób spłatę zaciągniętego kredytu.

Coraz bardziej atrakcyjne staną się więc mieszkania w dobrych  lokalizacjach, zarówno po prawej jak i lewej stronie Wisły, w takich osiedlach, jak budowane przez ED Invest S.A. na Bemowie – przy ul. Dywizjonu 303 oraz na warszawskim Gocławiu – Wilga VII i Iskra, na terenach świetnie skomunikowanych z centrum oraz pozostałymi rewirami miasta, otoczonych rozbudowaną infrastrukturą, z dostępem do rekreacyjnych terenów zielonych.

W I kwartale nowego roku zaplanowano rozpoczęcie kolejnych etapów osiedli Wilga VII oraz Iskra, w bardzo atrakcyjnych cenach. To doskonałe oferty inwestycyjne.

„Nasze realizacje świetnie się sprzedają – przyznaje Zofia Egierska – największy nacisk kładziemy na jakość, słuchamy naszych klientów, no i utrzymujemy ceny na akceptowalnym dla nabywców poziomie.”

Ed Invest SA została też doceniona przez kapitułę konkursu „JAKOŚĆ ROKU 2012”, – największego konkursu projakościowego w Polsce – organizowanego przez Redakcję Biznes Raport Dziennika Gazety Prawnej.

Zofia Egierska
Prezes ED invest S.A.