Nowy szef BDI Citi Handlowy

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

citi.handlowy.02.400x259Grzegorz Jałtuszyk został nowym Dyrektorem Biura Doradztwa Inwestycyjnego, jednego z kluczowych obszarów Bankowości Detalicznej Citi Handlowy.

Doradztwo inwestycyjne to jedna z flagowych usług Citi Handlowy adresowana do klientów zamożnych.  Chcemy wspierać naszych klientów w budowaniu optymalnego portfela inwestycyjnego przyjmując przy tym długoterminową perspektywę. To usługa, która wymaga od nas najwyższego profesjonalizmu i wyszukanej wiedzy eksperckiej. W ten sposób chcemy budować zaufanie klientów do naszych rekomendacji. I właśnie te kwestie jak wzmacnianie zaufania klientów, tak w okresie koniunktury jak i w okresie zawirowań na rynku, oraz rozwój ekspertyzy stawiam sobie jako podstawowe cele w mojej nowej roli. – podkreśla Grzegorz Jałtuszyk, Dyrektor Biura Doradztwa Inwestycyjnego.

Grzegorz Jałtuszyk jako absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość rozpoczynał swoją karierę zawodową 20 lat temu na stanowisku maklera. Kolejne kroki wiązały się z zarządzaniem różnymi typami funduszy a także portfelami klientów indywidualnych. Doświadczenie zdobywał w kilku wiodących instytucjach finansowych w Polsce, takich jak Dom Maklerski BOŚ, KBC TFI a także PTE Warta, gdzie obejmował funkcje Dyrektora Departamentu Zarządzania Aktywami. W swojej karierze występował również jako ekspert finansowy w TVN CNBC.  Wśród profesjonalnych licencji znajdują się licencja maklera (1996 roku), doradcy inwestycyjnego (1999 roku) a także tytuł Chartered Financial Analyst w 2006 roku. Poza rolą Dyrektora Biura w Citi Handlowy Grzegorz Jałtuszyk stanie również na czele Komitetu Alokacji Aktywów oraz Komitetu Selekcji Funduszy.

Biuro Doradztwa Inwestycyjnego od lat konsekwentnie wspiera klientów w podejmowaniu decyzji i tworzeniu zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego. Stałym celem jest rozwój oferty i koncentracja na klientach sektora Citigold oraz Citigold Private Client. Historia biura sięga 2012, w którym na rynek wprowadzona została uniklana usługa doradztwa inwestycyjnego. Stale rozwijana oferta została uzupełniona w 2014 roku o usługę indywidualnego, profesjonalnego wsparcia realizowanego przez zespół Menadzerów Inwestycyjnych.

Dorota Szostek-Rustecka