Nowy prezes zarządu Esaliens TFI

Nowy prezes zarządu Esaliens TFI
Logo Esaliens TFI Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada Nadzorcza Esaliens TFI, 7 października, powołała Piotra Rzeźniczaka na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki. Piotr Rzeźniczak jest związany z Esaliens TFI od września 2007 roku jako szef zespołu inwestycji, a od maja 2008 roku także pełniąc funkcję Członka Zarządu.

Od września 2007 roku Piotr Rzeźniczak aktywnie uczestniczył w kluczowych dla TFI projektach, takich jak wykup akcji spółki Legg Mason TFI od amerykańskiego właściciela przez Zarząd, pracowników i prywatnych inwestorów czy nawiązanie strategicznego partnerstwa Esaliens TFI z Grupą Franklin Templeton, o którym niedawno Towarzystwo poinformowało opinię publiczną. W tym czasie zrównoważony sposób prowadzenia biznesu pozwolił Esaliens TFI na rozwój i osiągnięcie znaczącej pozycji na rynku produktów oszczędnościowych i emerytalnych.

Czytaj także: Andrzej Bieniek dyrektorem inwestycyjnym w Esaliens TFI >>>

– Bardzo dziękuję Radzie Nadzorczej za okazane zaufanie i powierzenie mi tak odpowiedzialnej funkcji w dynamicznych i wymagających czasach. Po 15 latach pracy na rzecz Esaliens TFI decyzję tę traktuję jako wyraz uznania dla mojej dotychczasowej pracy. Jestem zdeterminowany, aby z sukcesem przeprowadzić firmę przez kolejne wyzwania, w zakresie realizacji planów rozwoju i oferowania klientom nowoczesnych, dostosowanych do najbardziej aktualnych potrzeb i zmieniających się warunków rynkowych produktów inwestycyjnych – powiedział Piotr Rzeźniczak.

Adrian Adamowicz złożył rezygnację

Piotr Rzeźniczak zastąpił na stanowisku Adriana Adamowicza, który złożył rezygnację. Marek Popielas i Norbert Talarczyk pozostają na stanowiskach Członków Zarządu Esaliens TFI i będą wspierać nowego prezesa w planowanych działaniach.

Doświadczenie zawodowe

Piotr Rzeźniczak jest związany z rynkiem kapitałowym od 1993 roku i w tym czasie rozwijał karierę zawodową między innymi w Wielkopolskim Banku Kredytowym, Creditanstalt Securities, Grupie Pioneer Pekao i PTE PZU Złota Jesień.

Esaliens TFI SA działa na polskim rynku kapitałowym od 1997 roku, początkowo jako Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Banku Handlowego SA, a w latach od 2006 do 2017 r. jako Legg Mason TFI SA. W grudniu 2016 r. akcje Towarzystwa zostały nabyte przez zarząd Spółki, jej pracowników oraz polskich inwestorów.

Źródło: Esaliens TFI