Nowy prezes Toyota Bank Polska

Nowy prezes Toyota Bank Polska
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada Nadzorcza Toyota Bank Polska S.A. podjęła decyzję o delegowaniu Członka Rady Nadzorczej Pana Georga Juganara do czasowego wykonywania obowiązków Prezesa Zarządu Banku. Obejmie on stanowisko szefa banku na okres trzech miesięcy - od 1 lipca do 30 września 2017 r.

George Juganar jest absolwentem Uniwersytetu w Bremie. Karierę zawodową w bankowości rozpoczynał w latach 90-tych od pracy w Citibanku w Bremie oraz w bremeńskim Instytucie Ekonomicznym. W latach 1995-1997 zajmował się klientami korporacyjnymi w Frankfurter Kreditbank w Düsseldorfie. W roku 1997 podjął pracę w Ford Bank Germany w Kolonii, a następnie dołączył do Ford Financial Europe – najpierw w Amsterdamie jako analityk finansowy koordynował działania w siedmiu krajach, a następnie w Londynie do 2004 roku zajmował się wszystkimi europejskimi rynkami, na których działała wówczas firma.

Od 2004 roku ściśle związany z Toyota Kreditbank Germany (TKG) oraz Toyota Financial Services Europe & Africa Region (TFS EAR) zarządzając obszarami operacji, finansów i skarbu. W roku 2015 objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego TKG oraz Wiceprezesa TFS EAR. Od marca 2017 Członek Rady Nadzorczej Toyota Bank Polska S.A.

Zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu Toyota Bank Polska nie ma wpływu na funkcjonowanie banku na rynku.

Toyota Bank