Nowy gracz na rynku akceptacji płatności

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

karta.platnicza.01.400x271Do firm oferujących usługi akceptacji kart płatniczych dołączyła spółka Paymax S.A. Paymax to pierwszy polski system mobilnej akceptacji płatności (mPOS).

System uzyskał certyfikaty bezpieczeństwa, w tym zgodność ze standardami EMV i PCI (Payment Card Industry) oraz organizacji płatniczych (Visa i MasterCard).

System opracowany przez Paymax umożliwia przyjmowanie płatności kartami płatniczymi przy pomocy smartfonu i aplikacji. Koszty związane z usługą to prowizja od transakcji uzależniona od miesięcznego obrotu oraz jednorazowy zakup mobilnego urządzenia do bezpiecznego wprowadzania kodu PIN (tzw. PIN-Pada). Brak jest opłat abonamentowych jak w klasycznych stacjonarnych terminalach.

– Mali i średni przedsiębiorcy, działalności sezonowe, małe punkty sprzedaży, przedstawiciele wolnych zawodów, dostawcy, kurierzy, taksówkarze i wiele innych – to grupa, którą może zainteresować nasza oferta – twierdzą członkowie zarządu firmy Łukasz Kiniewicz i Tomasz Sowiński.

Do przeprowadzania akceptacji płatności w systemie Paymax potrzebny jest smartfon lub tablet z systemem Android. Po pobraniu bezpłatnej aplikacji urządzenie staje się automatycznie terminalem. Koniecznym jest zakup PIN-Pada Paymax, czyli czytnika kart współpracującego z aplikacją. PIN-Pad i telefon komunikują się ze sobą przy pomocy Bluetooth. Mając te trzy elementy – PIN-Pad, telefon z aplikacją Paymax oraz dostęp do internetu można zaakceptować płatność.

Marcin Złoch