Nowości BLIK w Getin Banku: Prośba o przelew i Podział rachunku

Nowości BLIK w Getin Banku: Prośba o przelew i Podział rachunku
Fot. Getin Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Prośba o przelew i Podział rachunku to nowe usługi w ramach płatności BLIK w Getin Banku. Są dostępne w aplikacji mobilnej, razem z Przelewami na telefon BLIK. Pierwsza z funkcji umożliwia użytkownikowi aplikacji Getin Mobile wysyłanie i odbieranie prośby o przelew. Dodatkowo wprowadzona została również opcja podziału rachunku, która ułatwia proces rozliczania się ze wspólnych wydatków. Usługi Prośba o przelew i Podział rachunku są darmowe.

– Wdrożenie Prośby o Przelew i Podziału rachunku to dobra wiadomość dla fanów BLIKA, których regularnie przybywa wśród naszych klientów. To dwie bardzo praktyczne usługi. Jesteśmy przekonani, że nasi klienci szybko staną się ich entuzjastami. Z naszych obserwacji wynika, że użytkownicy bankowości mobilnej doceniają wszelkiego rodzaju nowości ułatwiające wykonywanie codziennych czynności, a takie właśnie są nowe usługi BLIKA – mówi Wojciech Tomasik, członek zarządu Getin Noble Banku.

Przelewy na telefon BLIK

Przelewy na telefon BLIK to obecnie druga, po płatnościach w internecie, najpopularniejsza funkcja BLIKA. W ciągu pierwszych trzech kwartałów 2020r. użytkownicy wykonali już łącznie blisko 30 mln takich transakcji. Prośba o przelew to innowacyjne uzupełnienie tego popularnego sposobu przekazywania sobie pieniędzy.

Użytkownicy chcą rozliczać się między sobą szybko i przede wszystkim bezgotówkowo. Prośba o przelew to idealne rozwiązanie.

– Kiedy jedna osoba zapłaci w imieniu kilku, może bardzo szybko wysłać prośbę o zwrot konkretnej kwoty, bezpośrednio z poziomu aplikacji bankowej. To po prostu bardzo wygodne – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA – Jestem pewien, że klienci Getin Banku bardzo szybko docenią wygodę tego nowego wymiaru rozliczeń, tym bardziej, że otrzymują od razu najbardziej zaawansowaną opcję tego rozwiązania, a więc nie tylko możliwość wysłania prośby o przelew, ale też podzielenia większej kwoty na kilka osób – dodaje.

Czytaj także: Getin Bank wprowadził usługę potwierdzanie tożsamości mojeID >>>

Prośba o przelew umożliwia użytkownikowi aplikacji Getin Mobile wysyłanie oraz odbieranie próśb o przelewy. Co ważne, nie trzeba znać numeru rachunku – wystarczy jedynie numer telefonu. Odbiorca prośby może ją zaakceptować i wtedy pieniądze zostaną natychmiast przekazane nadawcy. Otrzymana prośba może także zostać odrzucona lub zignorowana. Po 72 godzinach oczekująca prośba o przelew wygasa. Pojedyncza prośba może wynosić do 500 zł.

Jak działa Podział rachunku?

Podział rachunku to funkcja, która umożliwia określenie wśród swoich kontaktów grupy odbiorców, a następnie równy podział rachunku lub przypisanie poszczególnym osobom konkretnych kwot. Pomysłodawca podziału rachunku może w tych wyliczeniach uwzględnić także siebie. To prosta i przydatna opcja ułatwiająca płatności w sytuacjach, gdy na przykład trzeba podzielić rachunek w restauracji czy rozliczyć wydatki ze współlokatorami bez konieczności późniejszego upominania się o pieniądze.

Warunkiem korzystania z powyższych usług jest zainstalowanie aplikacji banku i aktywny BLIK oraz wyrażenie zgody na dostęp do kontaktów. Prośby o przelew BLIK można wysyłać do osób, które mają BLIKA i konto w banku oferującym tę usługę. Rachunek można podzielić z osobami, które także spełniają powyższe warunki.

Źródło: Getin Bank